Pogledaj jedan post
Old 31.07.2007., 01:41   #1
Exclamation Samoubojstvo - *pročitati prvi post*

Edit: budući da je ova tema iznimno osjetljiva, evo nekoliko pravila i smjernica koje biste prije postanja trebali pročitati.

Lijepo vas molim da prije nego kliknete "Pošalji odgovor", razmislite o sljedećem:



- zagovarate li pojedine metode oduzimanja vlastitog života ili iznosite detalje pojedinih metoda?

- tražite li ili dajete savjete o tome kako uspješno počiniti suicid?

- podržavate li nečiji suicid neprimjerenim komentarima?

- pišete li s divljenjem o osobama koje su počinile suicid ili općenito izražavate pozitivni stav prema suicidu?

- banalizirate ili idealizirate nečije razloge za suicid?

- vrijeđate li i omalovažavate sugovornika?

- proričete li tko će od forumaša koji ovdje pišu doista i počiniti suicid?

- trollate/provocirate/chatate/offtopic ste?



Ako je odgovor i na jedno od navedenih pitanja da - znajte da će takvi postovi biti, ne samo brisani, nego i sankcionirani, te da bi bilo mudrije od takve se komunikacije suzdržati.

Postovi koji sadrže eksplicitnu najavu suicida (npr. 'Odlazim sada', 'Učinit ću to sada/večeras/sutra/itd.', 'Idem to učiniti') automatski će se brisati te ukoliko se ponove, i sankcionirati.

Ako u nekom od postova uočite navedena ponašanja - molim da ga prijavite moderatorima klikom na ikonicu s lijeve strane posta.

Također, ukoliko se s nekom moderatorskom odlukom ne slažete ili postoji neko pravilo i smjernica koju biste rado doveli u pitanje u argumentiranoj raspravi - molim vas da to učinite na odgovarajućem podforumu ili slanjem privatne poruke moderatorima.

Molim vas, poštujte ove smjernice jer su one ovdje s razlogom.


Važno!!!

Ukoliko osjećate da ste u krizi i imate suicidalne misli, ili je netko u vašoj blizini trenutno u takvom stanju, toplo vam savjetujemo da se telefonski obratite Centru za krizna stanja (Kišpatićeva 12, KBC Zagreb - Rebro).
U Centru rade stručne osobe educirane da vam pomognu (liječnici psihijatri).

Broj telefona Centra za krizna stanja je:

01 2376-335 (svakim danom, 0-24)

Na stranici http://www.suicidi.info/povjerenje.asp su navedeni još neki brojevi koje možete kontaktirati. Napominjemo da su brojevi Centra za krizna stanja navedeni na dotičnoj stranici - nevažeći.


Hvala na razumijevanju.


----------------------------------------------------------------------

Ne znam odakle bi počeo. Uglavnom radi se o tome da u zadnje
vrijeme gubim kontrolu nad vlastitim životom i najradije bi se ubio.
Nikada nisam imao samopouzdanja i vjere u sebe što je dovelo do toga da nisam mogao ostvariti skoro nikakve ciljeve u životu, pa čak ni postaviti ih.
Nedavno sam dao otkaz i osjećam da tonem sve dublje i dublje u dubinu iz koje se neću nikada izvući i jedino
rješenje koje vidim je samoubojstvo. Mislim da cijeli izvor mojih problema
seže duboku i da se već poteže godinama (a sad su mi već
neke godine) i to sve zbog svojeg veće navedenog lošeg mišljenja o sebi
i nedostatku samopuzdanja.
Jeste li ikada doživjeli kad nešto uraditi automatski sebe kritizirate
do te mjere da to što ste napravili ne vrijedi apsolutno ništa?
Također ne mogu ostvariti normalan odnos s ljudima, gubim prijatelje,
zatvaram se u sebe. Nikada nisam imao curu niti vidim mogućnost da ću je
imati jer uvijek nešto zaserem.
Jednostavno, sebe vidim kao totalnog luzera i zato bi htio okončati
život. Je li se netko od vas tako osjeća(o)?

Zadnje uređivanje Pringles : 23.11.2012. at 02:01. Reason: dodatak na pravila teme
depresivan is offline  
Odgovori s citatom