Pogledaj jedan post
Old 04.02.2010., 22:49   #5
Quote:
NeSrEtNa S: kaže: Pogledaj post
nakon operacije žučnih kamenaca i grube gastroskopije počinju problemi sa gutanjem. nakon obavljene dijaskopije jednjaka utvrđeno suženje jednjaka....ubrzo mi je dijagnostiscirana ahalazija jednjaka...na forumu sam pročitala tekst koji je napisan gore i u njemu sam prepoznala svoje simptome-povrat tekućine naročito noću, jaki kašalj noću, teško gutanje, bol u želucu i sl.....pokušavam se nositi s tim...voljela bih kontaktirati nekoga i razmijeniti iskustva, potražiti pomoć kod nekoga koga muče isti problemi.....da li je operacija jedino rješenje??? jednom godišnje idem na gastroskopiju jer moram biti stalno pod kontrolom, da ne bi došlo do onog najgoreg....moja doktorica kaže kada ne budem više mogla gutati, tek onda mi predlaže operaciju...najgore od svega je da ja imam užasno dobar apetit i stalno sam gladna
Na zalost im nas jos!! Meni su nedavno dijagnosticirali ahalaziju, premda se vec godinama borim s gastritisom. Vjerovatno su problemi s ahalazijom poceli davno, ali su ljecnici to stalno pripisivali gastritisu. Prije cca dvije godine je pocelo povracanje. Sad sam u fazi da stalno jedem stojeci na nogama; naucila sam neke metode disanja i drzanja tijela kako bi malo prosirila jednjak dok jedem i molim boga da se ne ispovracam. Naravno, imam boljih i gorih dana, ali vise nema ni jedan dobar dan da mogu normalno jesti ili piti. Bila sam izgubila strasno puno kila i sad sam ih konacno vratila. Pomirila sam se s tom bolescu i jos cu neko vrijeme odgadjati bilo kakav medicinski zahvat, dok ne bude skroz lose, pa cemo vidjeti !!
Petea is offline  
Odgovori s citatom