Pogledaj jedan post
Old 17.08.2012., 15:56   #202
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Ja sam taman pomislila kako imam dvogodišnjaka koji je super dijete u smislu da nije sličan onome što mnogi opisuju kod svojih dvogodišnjaka/trogodišnjaka ali ne ide to baš tako.
Mlađem braci (4 mj.) ne da svoje igračke, jutros mu istrgne tetra pelenu koja je bila ispod glave uz smiješak. Ako dam njegovu igračku odmah ostavlja ono što trenutno radi i uzima mu. Par puta sam kad sam mu htjela dati čokoladicu, stavila ju u ruku mlađeg brata pa kao da mu on to daje želeći tako pokušat pokazati da i on treba dati igračku bratu. Mislim da je to ipak krivi način.
Joj tvoj stariji je još mali. Moja je imam dojam duplo starija pa sve to radi. Ja joj dajem za pravo da ima svoje igračke koje ne želi dijeliti i to je u redu, ali ne dozvoljavam da mu maše s igračkom koju ne želi dijeliti pred nosom. I upravo to često radi. Čak je došla na ideju da mu prepusti takvu igračku, no ako je uzme kako joj se ne sviđa daje si za pravo da ga udari. I otima mlađem njegove igračke....
Uglavnom, forsiranjem dijeljenja igračaka nećeš postići ništa, upravo suprotno. Stariji ti je u fazi ' moje je' i tu ne možeš ništa.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 17.08.2012. at 16:06.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom