Pogledaj jedan post
Old 12.10.2013., 21:00   #46
pozdrav! da vam prepričam svoje iskustvo u mustangu. radila sam u mustangu 2007. god punih 2 mj i 17 dana. nakon mjesec dana probnog rada dobivao se odmah ugovor za stalno i u to vrijeme mogu reći da je plaća bila dosta dobra. starije kolegice u dućanu su znale koliko se bolje prodaje muška roba tako da je u dućanu postojala imaginarna linija između muškog i ženskog odjela,koju mi nove cure nismo smjele preći. naravno plaća je ovisila o prodaji, ponajviše prodaji traperica i tu su starije cure pokazale svoju divnu kolegijalnost tako da su si uzimale za pravo uzimat tuđe prodane artikle. odmah na početku sam upozorena na gazdu te direktoricu koja bi zbog takvih nebuloza davala momentalne otkaze. a ono što me uistinu zgrozilo je to da je u firmi radio čovjek kojemu je posao bio da obilazi dućane i provodi u njima vrijeme, gleda šta se radi, kako se radi, ko šta priča, koliko ko puta ide na wc i bla bla bla te to na kraju dana sve prijavi gazdi. e sad dolazi onaj famozni dio. dakle u firmi je bila zaposlena cura kojoj je prethodni posao bio u pekari, ona je malo obilazila grad i vidjela kako se u drugim dućanima slaže traper pa je to odlučila primjenit u svom i zamislite to je oduševilo naše nadređene te je ona postavljena kao velika šefica svim dućanima. od bivše ponizne kolegice dobili smo nadobudno strogu i umišljenu šeficu koja je u biti bila tampon zona za rješavanje prljavih poslova gospode odozgora. ja sam par dana nakon što sam potpisala ugovor za stalno dobila upalu mjehura i normalno radila pod antibioticima, ali kako to inače biva novopridošla viroza je bila jača i nazvala sam svoju novu nadređenu da nisam sposobna za radit na što mi je ona ljutito i bahato rekla da nema ko radit i da se izvolim nacrtat na poslu. kad sam došla na posao sa mnom u smjeni su bile još 2 kolegice koje su se zgrozile da sam tako bolesna došla radit i još k tome ugrožavam i njihovo zdravstveno stanje. kontaktirale su dotičnu koja je rekla da ostanem još par sati pa da odem doma. taman kad sam trebala otić doma velika šefica je došla u dućan i obavjestila me da ja nisam zadovoljila i da mi daju otkaz. moje pitanje je bilo zašto sam dobila ugovor za stalno prije par dana ako nisam zadovoljila. odgovor nisam dobila. otišla sam na wc da dođem malo sebi, a kad sam se vratila čekao me naškraban otkaz koji sam trebala potpisat, naravno da nisam. odradila sam otkazni rok od mjesec dana i obratila sam se sindikatu koji im je uputio pismo da će biti podignuta tužba zbog neosnovanog otkaza. odustala sam od tužbe jer ono što bih s njom postigla bi bilo da se vratim tamo radit, a to nisam htjela. daleke 2007. je bio horor u toj firmi pa me ne čudi da je sad još i gore. iako osobno nisam doživjela ali su kolegice pričale da je gazda znao doć u svakakvim stanjima i svašta i izgovarat i prijetit. ko želi iskusiti mobing u punom smislu riječi zaposlit će se u toj divnoj firmi.
NatKar is offline  
Odgovori s citatom