Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 17:39   #14
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zlostavljan si.

Postoje neke statistike sa zapada gdje ispada da su zene cesci obiteljski nasilnici, ali rade manje stete jer su slabije i muskarci ih ne prijavljuju.
Drustvo se treba ozbiljno pozabaviti ovim problemom jer nasilje je nasilje.

Mene je bivsa zena isto znala udariti ako joj ne bi bio po volji.
Kad bih je primio za ruke da me ne bi mogla i dalje udarati, prijetila se da ce me prijaviti za fizicko zlostavljanje.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
ako je muž agresivan, psihički, emocionalno i fizički zlostavlja ženu, onda je ok da ga se nazove nasilnikom, izbaci iz kuće, djeca ostaju s majkom a on treba plaćati alimentaciju
ali ako je žena agresivna, psihički, emocionalno i fizički zlostavlja muža, onda se podrazumijeva da on treba u podstanare, otplaćivat kredit i plaćat alimentaciju a za ženu se nalazi puno opravdanja i svi se trude razumjeti zašto je ona takva
dvostruka mjerila

za autora teme: to se zove obiteljsko nasilje, prijavi ju i potražite pomoć, možda pomogne terapija, a možda ćete se razići - u tom slučaju inzistiraj da djeca ostanu s tobom a ne s nasilnicom, da vi ostanete u stanu a ona nek se zaposli i ide u podstanare
Slazem se s ovim u potpunosti.


Nase drustvo, a i drustvo na zapadu opcenito, je izrazito licemjerno iz razloga sto se pod zlostavljanje smatra iskljucivo musko nasilje, a za zenine histericne ispade ludila i agresije se uvijek pokusava naci opravdanja, u stilu - ona je takva zato sto je muz isprovocirao takvu njezinu reakciju. Drugim rijecima, muz ce uvijek biti kriv cak i ako dobije batine od zene, jer naravno, ne bi dobio batine da zeni nije dao povoda svojim ponasanjem.

Prvo treba prijaviti policiji zlostavljanje, a onda ako nema reakcije razmisljati sto dalje...kao sto ti je netko vec napisao, financijski ces biti u izrazito nepovoljnom polozaju, a naravno, djeca ce gotovo je sigurno pripasti zeni, to se u nasem pravosudju podrazumijeva, sto opet znaci da ces biti u jos vecem financijskom škripcu jer ces osim rate kredita za vas zajednicki stan u kojem ce ONA zivjeti sa djecom, morati placati jos i alimentaciju, te sebi najam neke sobice u kojoj ces zivjeti. Osim ako nemas placu barem 15 000 kn, ovo ces tesko sve moci financijski izdrzati.

Tako da, tesko mi je reci sto ti je ciniti... situacija se cini jako teskom. Najbolje bi bilo izgladiti situaciju sa zenom, ali ako je ona zaista takva kakvom ju opisujes, to mi se ne cini tako realnim... nas zakon izrazito favorizira zene, i kod dodjele djece i kod dodjele imovine, i kod prijave zlostavljanja. U sve tri situacije sudska praksa je na njezinoj strani.

Doista ne znam sto da napravis...samo nemoj nekakvu glupost poput toga da ju izudaras ili slicno, jer onda si tek najebo...onda ce te sustav unistiti. Tako da, zasad suti i trpi, ne znam sto drugo... mozda se situacija promijeni na bolje.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom