Pogledaj jedan post
Old 19.03.2007., 19:25   #93
Quote:
Jackrabbit kaže:
Letter to a Crackpot :klap:

A gdje je Misakov?
ah, vidio si. vidjet ćeš još jedan, možda ga stave, ne znam.
mišakov ti je na blog.hr-u, na naslovnici. nek cijela hrvatska bude u "educate yourself" programu. dosta je bilo zle medicine i pokvarene energetike, napajat ćemo se i liječiti ... piramidama

Quote:
niko2006 kaže:
Ćekaj endi zašto ti misliš da su to lakrdije prema cemu si zakljucio da su ti pokusi koji su rusi izveli sa piramidam laž.Tako je to uvijek ispocetka su to dobri znastvenici a ćim prijeđu na neke pojmove kao što su free energy odmah ih proglase od strane svojih bivših kolega šarlatanima.
iako to nije dokaz, i ja sam, iz štosa, izveo taj "eksperiment" u osnovnoj. naravno, ništa se nije dogodilo.
gle, to može biti znanstveno obavljen eksperiment, ali ako je uistinu takav, neće donijeti značajne rezultate. samo zato što je nešto nekog oblika ne mora značiti da će funkcionirati.
mislim, gledaj apsurda - zato što je nešto u obliku piramide, skuplja energiju.
kakvu energiju? energija ne postoji sama po sebi, nešto ju mora nositi. je li to atom željeza ili foton, nije važno. nešto ju nosi.
dakle kod ovih piramida se uopće ne govori osnova. spominje se samo "energija", a to ti je upravo znak da imaš posla sa šarlatanima, jer niti jedan ozbiljan znanstvenik neće izvaliti takvu nebulozu.
onda se postavlja i pitanje - kako se energija može pasivno sama od sebe skupljati? energija teži neredu, rasapu. nema nikakve šanse da okreneš smjer entropije svemira. to je nemoguće. možda ti zvuči previše "znanstveno", ali prouči malo što je entropija. potpuno logična stvar.
recimo hladnjak. on zapravo uopće ne hladi svemir, nego samo svoju unutrašnjost. on koristi električnu energiju da bi izbacio toplinu iz spremnika, za što višestruko digne temperaturu okoline. kad sve zbrojiš, hladnjak uopće ne hladi, nego grije.
jednostavno ne možeš prekršiti zakon svemira u kojem živiš. zakoni termodinamike nisu teorije, nisu to hipoteze. to su zakoni.

u cijeloj povijesti čovječanstva, nikad se, ali baš nikad nije dogodilo da se ideja koja ne kosi prirodne zakone ne sagleda sa svih strana.
bilo je recimo problema s prihvaćanjem teorije o tektonskim pločama, ali je li se to kosilo sa svemirskim zakonima? nije. jedino je bilo teško provjeriti, ali nije bilo razloga za odbacivanjem kao "nemoguće".
recimo, motor s visokom iskoristivosti nije sranje, ali motor za kojega se tvrdi da proizvodi više energije nego je u njega uloženo, jest sranje.
moraš naučiti razlučiti nešto što može biti i nešto što je potpuna glupost i što se može odmah odbaciti u startu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom