Tema: Uvoz iz Kine
Pogledaj jedan post
Old 13.03.2008., 21:25   #55
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
JustForFun hvala puno na iscrpnom odgovoru. Imaš pm.

Sad još jedno pitanje - jer me meni to sve naučna fantastika
gdje da nađem "agenata koji se bave pomorskim prevozom" -

Kako da znam koja je carinska tarifa za moj proizvod? Skinula sam ti onu tabelu ali ja tu ništa ne kužim I nigdje nema Kine? samo neke druge zemlje...
Čekam još ovaj tjedan papire pa mi je glupo sad zvati špeditere dok mi još nije ni firma proradila. Nadam se da će biti gotovi svi papiri do kraja tjedna.


Ovo me SVAKAKO zanima!!! Molim te na pm.!!! Hvala
1.Ako do sada nisi ništa uvozilai nisi u stanju pročitat tarifni broj okani se čorava posla.
2.Carinski tarifni brojevi su tako jednostavni piše
EU 0% Ostali 5% Kina nije u EU to ti znači da ostaje samo Ostali %5 na primjer
3.Ne vjeruj internetu
4.Ima roba koje traže ateste,ispitivanje kvalitete,markice,fitocertifikate,homologaciju,pos ebni pravilnici od raznih ministarstava, moga bi nabrajat do sutra.Mi ne možemo pogađat šta očeš uvest
lipo reci oču uvest Hranu za pse ili skutere pa čemo ti probat pomoč
5.Puno Kineskih proizvođača ima pravo proizvest robu a nema pravo izvest robu van kine i to moraš provjerit.
6.Puno roba je na kontigentu,trenutnim zabranama,trajnim zabranama,
7.Puno kineskih roba ima oznaku CE ali to u Hrvatskoj ne vrijedi ništa.
8.Velika večina roba prije puštanja na tržište Hrvatske mora proči određena testiranja,Tekstil,Građevinski materijal i ostale branše

Na primjer mi kad uvozimo građevinski materijal Cement
Tražimo od inspekcije da izvrši inspekciju u samoj tvornici i tako kao oni ispitaju silos od 2000 tona cementa i mi imamo pravo uvest 2000 tona cementa iz te serije u hrvatsku.(Mi plačamo inspekciski pregled, atestiranje i put inspektora na teren + dnevnice 1 do 2 inspektora)

Možeš isto tako izjavit da je roba za tvoju potrebu ali tada ako prodaš robu trgovcu X i tržišna inspekcija mu dođe u trgovinu i pita daj te mi ateste od robe CHINA-uvoz byANA77 i trgovac kaže nemam nisam ja odgovoran nego ANA77 i inspekcija dolazi do ANE77 i piše kaznicu od 100000 do 1 000 000 kuna + zapljena i neškodljivo uništenje ostale robe od ANE77 i svih njenih kupaca
more is offline  
Odgovori s citatom