Pogledaj jedan post
Old 13.03.2011., 12:17   #66
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ne čini mi se posve nemogućim da je stanje u nuklearki nešto gore nego što izvještavaju, jer u ovakvim situacijama imaš realnu opasnost od štete izazvane panikom. :

Nego, nije mi jasno odakle vodik. Ako razložiš vodu visokom temperaturom (to je prilično tisuća kelvina) na kisik i vodik, ne vidim kako ih spriječiti da se ne spoje čim se plin malo ohladi. Jedino bi mi bila smislena nagla ekspanzija i posljedično hlađenje, ali to mi isto nekako nategnuto. Druga opcija je da kisik putem bude apsorbiran, ali i to mi nekako čudno.

Usput budi rečeno, prateći jučerašnje vijesti na sve tri velike televizije u nas, nisam mogao ne primijetiti da je jedino HRT uspio spomenuti i katastrofičare. Uz standardno loš prikaz pomaka osi rotacije Zemlje.
ne spajaju se oni tako jednostavno u vodu... trebaju se jos tu nekakvi uvjeti zadovoljiti...

a sto se tice stanja u NE.. pa, moguce je da je situacija gora. ali je dobro da oni to zataskavaju.. jer, ako je doslo do topljenja jezgre, to za javnost ne predstavlja nekakvu opasnost, ali bi istovremeno mediji to napuhali i nastala bi masovna histerija i panika jer bi se svi sjetili Cernobila.. koji s ovom elektranom ima zajednocko to da je doslo do nezgode... sve dalje od toga (sigurnosni postupci koji su poduzeti i slicno) je potpuno drugacije...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom