Pogledaj jedan post
Old 13.03.2011., 12:40   #69
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Pri temperaturi pri kojoj se voda raspada spajanje je vrlo jednostavno. Ako može u jednom smjeru, sigurno može i u drugom. Stvar kinetike.
Jedino što bi smjesu moglo učiniti stabilnom je naglo hlađenje na ne više od parsto Celsiusovih stupnjeva. A to traži dva sustava s ovećom razlikom u tlaku i razmjerno mali spoj između njih. I opet nisam baš siguran da ćeš dobiti vodik i kisik.

Opcija koja ima puno više smisla je da vodik nastaje reakcijom vode i metala. No, kako ovi rade s jako pregrijanom vodom, čudno bi mi bilo da su uzeli nešto što će s njome lako reagirati, poput željeza ili tako nečega.
ma, stvar ti je u tome da se proizvodi puno vise vodika nego kisika... jer, kisik u reaktoru reagira sa jos dosta drugih tvari, izmedju ostalog i sa kosuljicama, te kisik ima dosta vece molekule pa puno sporije "bjezi" iz vode nego vodik...

Quote:
lucca kaže: Pogledaj post
tlak u 3. reaktoru nekontrolirano raste

+++ Druck in Reaktor 3 steigt +++

[12.19 Uhr] Die Kraftwerksbetreiber, eine Explosion in Block 3 zu verhindern. Auch hier bildet sich in Folge der freiliegenden Brennstäbe Wasserstoff. Wegen defekter Überdruckventile an dem Reaktor wissen die Techniker derzeit nicht, wieviel Wasser die Brennstäbe noch umgibt. Sicher ist nur: Der Druck steigt. In zwei Reaktoren war es zuvor höchstwahrscheinlich zu einer Kernschmelze gekommen. Block 1 und 3 des Kraftwerks werden mit Meerwasser gekühlt, nachdem die Brennstäbe wegen nicht funktionierender Kühlsysteme schon teilweise freilagen. Am Samstag war das Gebäude von Block 1 explodiert.



meni ovo ne zgleda dobro

izvor
ni meni.. na njemackom je...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom