Pogledaj jedan post
Old 06.05.2016., 10:32   #23
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Pazite, ne kažem ja da sam strucnjak, bavim se skroz drugom bransom, ali mislim da mogu nakon 14 godina zakljuciti kad se radi o običnoj virozi i da nam posjet lijecniku stvarno nije potreban. Na kraju krajeva, nisam ni kad je bio novorođenče trčala lijecniku jer mu je zastopan nos, a kamoli sad, a prisiljena sam jer školski sustav ne vjeruje meni kao roditelju kad ga dodjem u školu pravdati. I nemam vremena, ni volje, izgubiti cijelo jutro u cekaonici da bi mi prepisali čaj i paracetamol. Nama su rekli da ga mogu pravdati Samo ako je jedan dan u pitanju i to max tri puta u školskoj godini, dakle tri pojedinačna dana. Kad je viroza u pitanju, obično se to kod njega protegne na tri dana i super je ako nas hvata vikend.
svaka skola donese neko takvo slicno pravilo o broju dana koje moze ispricati roditelj bez lijecnicke ispricnice.
ti mozda takve stvari ne iskoristavas, ali ima brdo roditelja koji rade upravo ovo sto je nightfall navela:
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam kak bi i riješili na drugi način opravdavanje izostanaka iz škole. Znači zalažete se da roditelj može sam opravdavati neograničen broj izostanaka djeteta iz škole? Kako biste bez liječnika vi to riješili?

Ni meni moj doktor ne bi dao bolovanje bez da malu vidi kad je bolesna, pisali smo o tome na nekoj temi (bolovanja mislim). Ako je jedan dan bolesna mogu je opravdati iz škole, srećom imamo bake pa one čuvaju. Da moram otvorit za taj dan bolovanje morala bi malu odvući doktoru, htjela, ne htjela.

Vjerovali ili ne, postoje roditelji koji ispričavaju dijete svaki drugi petak/ponedjeljak i tako si stvaraju produženi vikend. Djetetu ne čine uslugu, ali njih to ionako nije briga. Eto radi takvih je potrebna liječnička ispričnica za školu i ograničena mogućnost roditeljskog opravdavanja izostanaka.
s obzirom da pravila moraju biti ista za sve, zbog ove vecine koja vjecno mulja, i manjina mora doktoru po papire.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom