Pogledaj jedan post
Old 16.04.2005., 17:53   #8
Quote:
deep kick kaže:

Preporuchljivo je napraviti kuru od 9-12 mjeseci, (barem za SSRI-ove) dok se neurokemija ne stabilizira. A u medjuvremenu psihoterapijom rijeshiti problem.
Sve nakon toga, ne da nije preporucljivo, vech jednostavno te trpa u zacharani krug ovisnosti o lijeku (shto psihichke, shto fizichke).
Pio sam Prozac (u kombinaciji s Praxitenom po potrebi) 19 mjeseci. Puno mi je pomogao, izvukao me iz užasne situacije, totalno sam se dobro osjećao. Nisam imao loših nuspojava. Već nekoliko mjeseci nakon što sam ga prestao uzimati počeo sam se slabije osjećati, a sad mi se čini da se polako vraćam u ono loše stanje od nekad. Problem je vjerojatno u tome što si napisala, nisam u međuvremenu psihoterapijom riješio problem.
Zbog toga sam sad došao kod doktora u nadi da će mi opet dati Prozac, ali nije to napravio. Sad kad vidim koliko ga dugo dahlia pije ne kužim zašto mi ga nije dao. Možda zato što misli da mi se situacija samo privremeno pogoršala (ipak mi nije onako loše kako mi je bilo).
Čudi me što spominješ ovisnost o lijeku, jer je navodno dokazano da Prozac ne izaziva ovisnost (fizičku sigurno ne, a o psihičkoj se samo uvjetno može govoriti).


"Samo, nazalost, vechina nashih psihijatara, shto zbog needuciranosti, shto zbog manjak vremena puno lakshe napishu
recept nego da se stvarno pozabave s osobom."

Da, sad shvaćam da se moram ozbiljno posvetiti sebi kroz psihoterapiju. Problem je kako pronaći kvalitetnog psihoterapeuta. Vjerujem da je jako važno doći kod pravog koji će se stvarno pozabaviti tobom. Zdravstvo nam je takvo kakvo je, čini mi se da nema dovoljno liječnika za velik broj pacijenata. Treba ići privatno, ali kako pronaći dobrog?
jurica77 is offline  
Odgovori s citatom