Tema: Disleksija
Pogledaj jedan post
Old 23.03.2015., 11:48   #22
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Disleksija, između ostalog, otežava i čitanje s razumijevanjem ;-) . Riječ je o 12-godišnjoj djevojčici čija se samohrana majka uz još troje djece teško može rascetveriti , dakle tom je djetetu skolska strucna sluzba vec odavno trebala pomoci i uputiti majku najkasnije u 2.r. na obradu kod logopeda i defektologa kod kojih bi djevojcica otada trebala biti u stalnom tretmanu, a roditelj dobiti upute sto i kako s njom raditi.
Plisana dekica, vas je pristup inace dobar, ali nemaju svi jednake uvjete i dobru podršku.
trebala su dobiti pomoć ali isto tako trebaju roditelji tražiti pomoć za svoje dijete ako vide da ima poteškoće a ne bježati od toga i negirati sve...
mislim roditelji najbolje poznaju svoju djecu i trebaju kontrolirati bilježnice, knjige, ići redovno na individualne razgovore kod učiteljice itd. ako se to sve provodi sigurno je da bi se problem na vrijeme uočio i riješavao već u nižim razredima, sve je bolje što se počne što prije...

znam dobro o čemu pričam, isto mi je dijete imalo poteškoća, već u predškolskoj dobi je išla kod 2 logopeda (u vrtiću i Suvagu) imala naznake diskekcije i diskrafige ali uz puno volje, rada i truda (svakodnevno) od roditelja, logopeda savladali smo sve poteškoće
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom