Pogledaj jedan post
Old 08.08.2012., 14:35   #4
Quote:
barcamarko kaže: Pogledaj post
pokusavam uzgojiti kuniće već 6 mjeseci i sada vidim da stvarno imam problem. kupio sam mužjaka i 3 ženke od istog vlasnika. dosad nisam forsirao i imao sam po 2 legla od svake kunice. obično su kotile od 8 do 11 kunića. sve teće u najboljem redu, lijepo napreduju, dobre i brižne majke. nažalost, iz neznam kojeg razloga, kunići nasumce ugibaju i to ne kao mali nego nakon mjesec, mjesec i pol dana. danas jedan, sutra nađem 2 mrtva, pa dva, tri, pet dana ništa, zatim opet jedan manje... uglavnom, sad imam 2 mala od 60!? i to svi umiru u poodmakloj dobi i nema vidljivih promjena na njima. nemam iskustva i zato molim pomoć!
Možda su ti mužjak i ženke u srodstvu??
Dal imaju, proljev, naduti su...tad imaju kokciodozu! Mogu je dobiti od šoka uslijed odvajanja od majke, ili neadekvatan smještaj (prljavština, izmet...). Trebal (već si trebal) bi kupit sulfamidin (nekih 55 kn) i staviti im u vodu 3 dana prije odbića i 3 dana nakon odbića od majke. Piše doziranje, mislim 5 ml na 1l vode. Sad ih možeš jedino pocijepit sa sulfamidinom, al sumnjam da bu kaj od njih jer su još mali...
bika is offline  
Odgovori s citatom