Pogledaj jedan post
Old 19.11.2015., 13:25   #693
Quote:
Čehinja kaže: Pogledaj post
Bokić.
Ispričavam se što pišem a da ne znam hrvatsko pravo.
Iz Češke sam i kod nas je sve drukčije. Moj dragi je Hrvat ali i on se ne kuži baš u to.
Naime, rastaje se. I njegova žena je pristala na dogovornu rastavu. Jel bi mi mogao netko reci, što se sve mora učiniti? Rekao mi je da su ispunili neki papir, nemam pojma gdje i što i rado bi sam bila poučena o tome svemu.
To što su mi rekli oni koji su se rastali, je dogovorna rastava brza. Obzirom da nemaju više maloljetnu djecu i sva imovina je njegova a ne njegove žene, bi to trebalo biti brzo. Ali ne znam.
Molila bih iskren odgovor. Vjerujem da ima pravnika ovdje pa ono... Jer naša učiteljica uvijek kazala: "Neznanost zakona je neoprostiva."
Hvala!
Sporazumni razvod braka bez maloljetne djece,odnosno djece koju više roditelji nisu dužni uzdržavati(jer i punoljetna djeca u redovnom školovanju,odnosno trajno radno nesposobna)imaju pravo na uzdržavanje roditelja,može proći jako brzo,ovisno o brzini suda tj u određenom roku
Imovina je poseban postupak.
Brakorazvodni postupak mora pokrenuti jedno od njih dvoje pri nadležnom sudu u hr.Ako nema pismenog sporazuma o podjeli imovine,ovjerenog kod javnog bilježnika,imovinsku podjelu na zahtjev jednog ili oba supružnika riješiti će sud.
Ako nekretnina nije ,na pr njegovo nasljedstvo iza roditelja ili njegovo vlasništvo stečeno prije braka,sve se dijeli popola jer je bračna stečevina.Čak da je sagradio na pr kuću u drugoj državi dok je bio u braku i to je bračna stečevina.
Svejedno je je li supruga bila u radnom odnosu ili samo domačica.
Pojasni,na osnovi čega smatraš da je sva imovina njegova?

PS:najbolje da tvog dragog zastupi odvjetnik,ako sam ništa nezna o hr pravu.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 19.11.2015. at 13:56. Reason: ps
amary is offline  
Odgovori s citatom