Pogledaj jedan post
Old 27.03.2013., 15:01   #9
Na foru jer auti nemaju iste mase će biti različite sile. No, tu je moja greška, izvinjavam se jer sam nedovoljno objasnila.

drvece420
Quote:
Ako bi aute nacrtali brzine (100km/h = 1 cm) onda auto od 100km/h ćemo crtati s lijeva na desno 1 cm, a drugi auto ćemo nastaviti tamo gdje je prethodna brzina završila crtajuci brzinu od 200km/h u smjeru u kojim se ona kreće, a to bi bilo s desna na lijevo. Ostaje nam rezultanta brzina od 1 cm u smjeru kojim se kreće auto od 200km/h, što bi po meni značilo da je to auto prenjelo veću brzinu, a i samim time vecu energiju autu koji je imao manju brzinu.
Ovaj auto koji ide brze ce jos mozda i gurati auto koji ide slabije u njegovom smjeru koji se krece radi te rezultante tj. prijenosa energije, a onda ce se odjebati po akciji-reakciji. Brže auto će dominirati nad sporijim.


Isto kao kad bacis pikule jednu u drugu, idu nekom brzinom, sudare se i odmaknu se jedna od druge. Isto tako i ovo. Sudarit će se, napravit će štetu i odmaknuti se. Samo što će brzi auto napraviti veću štetu manjem jer ima veću energiju koju ce prenjeti nego ovaj manji sto ce prenjeti brzem. Ako ćemo već o usporedbama.

Kuzim da ce biti akcija-reakcija tj. da ce se odbiti auti.
Ali u toj jednoj stotinki sudara kad se oni sudare i kad imaju kontakt, auto koji je brzi ce napraviti veću stetu sporijem autu jer on sa svojih 200km/h dominira nad 100km/h.


pri izracunu masa je bila 800kg, a brzine su bile 200 i 100 km/h i dobila sam:
Eb=16 000 000 J
Es=4 000 000 J

Znači kinetička energija brzeg auta je veća 4 puta od kinetičke energije sporijeg automobila.
Kako vama moze biti jednako? Po vama dođe isto ako se vozis u leru i ides 10km/h recimo, i naletis na auto koji ide 150km/h, isto cete najebat, oboje biste umrli, jel?
drvece420 is offline  
Odgovori s citatom