Pogledaj jedan post
Old 18.12.2016., 20:15   #15
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Islam se najprije mora zapitati zbog čega mora nijekati temeljne židovsko-kršćanske istine, poput toga da je Bog Otac i za židove, a ne samo kršćane (a tek kasnije razmatrati svoje pogrešno shvaćanje Jednog jedincatog Boga objavljenog u trima osobama)
Isto tako, kršćanstvo se mora zapitati zašto nijeka temeljne ŽIDOVSKE istine poput one da je Bog jedan i da mu niko nije ravan, da se slijedi Objavljen Zakon?

Po tome, nepristrasnom istraživaču i posmatraču, islam i judaizam su jaaaako slični, mnogo sličniji nego judaizam i kršćanstvo

Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
[COLOR="blue"]Izaija 45,11 Ovako govori Jahve, Svetac Izraelov, njegov tvorac: "Zar je vaše da me o mojoj djeci pitate i da mi nad djelom ruku mojih zapovijedate?

Malahija 2, 10 Nemamo li svi jednog Oca? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto smo onda jedan drugome nevjerni te skvrnimo Savez svojih otaca?

/CUT/

i mnogi drugi citati...

Islam je sustav koji se mora zapitati o svojem pogrešnom pogledu na Boga.
Kršćani, a i jevreji, su najbolji dokaz da je islamsko učenje o Bogu najispravnije. Dok se jevreji donekle osjećaju povlašteni zbog tog odnosa "djeca - Bog", kršćani su otišli korak dalje pa su to pretvrili u stvarni biološki odnos "sin - Otac", zamutivši i zakompliciravši na taj način čisti monoteizam.

Muslimani i ako prihvataju u nekom duhovnom smislu da smo svi djeca Božija, da smo svi od Njega potekli... to nikako ne uzimaju za osnov ili pravo da se neko osjeća povlašćenim pred Bogom, da Bog zbog tog odnosa neće biti u stanju kazniti griješnike.

Zbog insistiranja na tom odnosu "otac - sin" zamućuje se svarna slika Boga, nestaje strahopoštovanje i čovjek srlja u činjenje krupnih grijeha jer Otac neće karati niti žestoko kažnjavati svoga sina - Otac to ne može.
I jevreji i kršćani kažu: "Mi smo djeca Božija i miljenici Njegovi." Reci: "Pa zašto vas onda On kažnjava zbog grijehova vaših?" A nije tako! Vi ste kao i ostali ljudi koje On stvara: kome hoće On će oprostiti, a koga hoće, On će kazniti. Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji i na onome što je između njih, i Njemu će se svi vratiti. Kur'an; Trpeza 5:18
Stoga u islamu, da se nikad ne bi stvorila takva pogrešna i lažna predođba, da se čovjek ne bi umislio i uzoholio... koriste se termini "Gospodar i rob".

A krajnja i potpuna mudrost takvog izražavanja jedino je Njemu, Svevišnjem, poznata.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom