Pogledaj jedan post
Old 28.06.2017., 12:42   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Uskrsnulo tijelo ne možeš vidjeti samo ako se skrije iza zida, jer kroz zid ne vidiš. Uskrsnuće taj pojam ne mijenja, koliko je poznato Isus po uskrsnuću nije bio nevidljiv. Također i, NZ ne tumači da će poslije uskrsnuća baš svatko poživjeti na duže staze, pročitaj Otkrivenje, jasno kaže što će se zbiti po isteku tisuću godina uskrsnuća, većina ljudi će se opet okrenuti protiv Boga, time onda smrt kao takva još uvijek neuništiva.
Ova teologija šarlatana Charlesa Taze Russella iz 19 stolječa mi je apsolutno poznata,nasuprot nje stoji, pred postavljačem teme ,2000 godišnje apostolsko nasljeđe i učenje koje sam dotičnom ja iznio. Neka čovjek bude slobodan pa sam izabere što mu je bliže istini... Ja sam jasno rekao da tijelo nakon uskrsnuča za čovjeka može biti vidljivo ali i ne mora,tako od onda do danas za neke je Isus vidljiv,a za neke nije,za neke je Blažena naša majka Marija vidljiva ,dok za neke nije,tako su određeni Svetci za neke ljude vidljivi a za neke nisu. Osim ako smatraš da su na stotine tisuča svjedočanstava ljudi iz svih vremena o vidljivosti i nevidljivosti dotičnih laž.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A što je rekao Isus za uskrsnule, pa danas se objašnjava sa bio je to odgovor na saducejsku provokaciju, stoga upitno je ono neće se ženiti ni udavati. Uostalom, zašto danas umrla djeca, mladi ljudi, pa i nerodilje, svi oni ne bi dobili istu priliku? Rečeno je da je Bog pravedan.
Ništa tu nije upitno,isto kao što nije ni upitno "ali tko ne jede tijela mojega i ne pije krvi moje" , neče vidjeti kraljevstva Božjega...(mnogi su mu učenici tada okrenuli leđa ,a kao što vidimo ,ista je stvar i danas)

Tebi očito nije jasno da je čovjeku dostatna Božja ljubav u raju , i stoga nikakvo ženjenje ,udavanje ili vođenje ljubavi(sex) ,nije potreban u raju...(i ovo ne znači da se ljudi neče voliti ili grliti u raju,več da ovakav zemaljski oblik prisnosti nije potreban u raju, s obzirom da ljudi žive vječno u ljubavi Božjoj, a nasuprot zemaljskog ,gdje ljudi imaju svrhu napučiti zemlju svojim potomcima dok se sve ne ispuni.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Rado se lovi za "slični anđelima" kanda se ne čita napisano, a piše slični, ne i isti. Primjerice, u Postanku, koji dokazuje da po svom materijalnom obličju odudaraju od anđela, a tako će i ostati, jer Bog dok je stvarao ljude nije im ponudio nevidljiva tijela, stoga njegova namjera po tom pitanju se ne mijenja a niti će se promijeniti. Biblija kaže "što je bilo na početku biti će i na kraju" (znaš stavak).
Jasno ti piše po čemu su ljudi u raju slični anđelima,niti se žene,niti udavaju(dakle i čin vođenja ljubavi otpada jer vođenje ljubavi je sam Bog vezao za sakrament ženidbe) , niti umrijeti ne mogu.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom