Pogledaj jedan post
Old 28.07.2017., 18:31   #423
Quote:
Hrvoje_os kaže: Pogledaj post
Dobar dan.

Odmah moram reći da ne znam ništa o tome, pa bi trebao vašu pomoć ili barem da me uputiti gdje bi mogao saznati.

Žena već nekih 15 godina radi kao fitness trenerica. Ima završene razne tečajeve koji su joj upisani u radnu knjižicu.

Sada je dobila priliku otvoriti nešto svoje. Pa me zanima dali me možete savjetovati koji bi bio najbolji način za to?

Dali je udruga najbolji oblik za otvaranje tako nečega? Ona je trenutno zaposlena, pa dali si mora šta uplačivati? Kako i šta što se tiče vođenja nekih knjiga, računa?

Molim pomoć. Hvala
Jao jao, kak ste došli do udruge odmah

Znam da je većina sportskih klubova osnovana kao udruge s ciljem promicanja sporta itd, ali ako ti žena želi samo legalno raditi kao fitnes trener i profitirati od toga, udruga onda nije najbolje rješenje.

Naime, udruge su načelno neprofitne organizacije koje nemaju za cilj stvaranje profita! Također, za osnivanje su nužna barem 3 osnivača. Udruga mora imati statut propisan zakonom o udrugama. Trenutno novoosnovane udruge moraju voditi dvojno knjigovodstvo, barem u početku. I svašta tu još ima!

Osnove osnova
Zakon o udrugama

Možda bolje proučiti paušalni obrt, imaš tu na podforumu temu... Ne znam kaj bi točno radila, da li bi baš imala fitnes centar ili kaj.

Udruga se smije baviti i gospodarskom djelatnošću (znači smije ostvarivati profit), ali za taj dio djelatnosti je obveznik poreza na dobit i svačeg nečeg, pa je pitanje isplati li se zezati s tim ako se radi o nekom manjem sporednom poslu, za zaradit si nešto sa strane.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom