Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 08:09   #55
Ne znam kako on misli narod dodatno obrazovati. Vecina ljudi ima zavrsenu osnovnu skolu i zna umnozak kvadrature i razno raznih koeficjenta. Pa ono sto dobijes na kraju - to placas. Naravno, zakon je donesen namjerno na nacin da lokalna samouprava nije donjela svoje vrijednosti koeficjenta. Tako da dio prodje, narod se ne buni, oni donesu koeficijente da imaju za novi Audi i to je to. A i sto ce biti 2020 nije jasno; naime lakse je progurati zakon sada kakav jest i da onda on postoji, pa kasnije raditi izmjene, nego ponovno gurati zakon ispocetka.

A za izracun - pa eto recimo posebni porez za kuce na odmor je jasan; placa se od minimalno 5 do maksimalno 15 kuna po kvadratu neto korisne i zavrsene/sagradjene povrsine umanjene za koeficjente namjene (stambeni, garaza, terasa otkrivena, terasa natkrivena, balkon otkrive/natkriven), a neuredjeno potkrovlje koje bi teoretski mogao biti stan ali nije nego je cigla ili zbuka samo - na to se ne placa. Na kontinentu tipa oko Zagreba su obicno lokalci opalili 10 kuna po kvadratu (jer kao nije to more pa su oni socijalno osjetljivi) a na moru koliko ja znam sve lokalne uprave deru maksimalnih 15 kuna.

I sada se javio Bozo Petrov i komentirao Plenkovica. Da je to njegov modus operandi - da je najavio odogodu pa kada se stisa i dalje ce po svom a nije nista sluzbeno zaveo da se odgoda raspravi u Saboru. OK - super. No kada se je taj zakon glasovao predsjednik Sabora je upravio bio Bozo Petrov a i njegovi zastupnici MOSTA su dizali ruku za a ne protiv. Pa eto sto se nisi tada pobunio kada si imao fotelju.
europe2seoul is offline