Pogledaj jedan post
Old 28.09.2017., 23:47   #2953
Quote:
aldm kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Planiramo vjenčanje početkom novembra pa biramo destinaciju. Mislili smo ići privatno, bez turističke agencije, jer hoćemo da imamo više fleksibilnosti . Eh sad, destinacije smo mislisi Španije, Portugal ili Grška. Vjerovatno Španija, možda 5 dana Barsalona, 5 Sevilja ili tako nešto. Šta biste vi preporučili za destinaciju? I ako ima neko iskustva sa Španijom, kakvi su privatni smještaji, hrana, cijene, šta obići u Barsi i Sevilji, jel euro normalno ide svugdje i sl? I da, bi li se moglo nekako prebaciti trajektom/brodom od Barcelone možda do Sevilje (dio busem). I da, koliko bi otprilike došlo 5 dana Barsa, 5 Sevilja, privatni smještaj?

Svaki savjet dobrodošao, pošto nismo definitivno odlučili ništa
Bila sam u sve tri zemlje, Moj izbor je Grcka (Santorini) pa Portugal (Lisabon) i zadnja Španjolska i Barca (dva puta sam bila). Bila sam i u Valenciji i u Madridu i više su me se dojmili od Barcelone.

Sevillu bi ja svakako puno prije s Lisabonom kombinirala nego s Barcelonom. Euro je naravno svugdje u te tri zemlje jer im je službena valuta. Za smještaj ukucaj grad koji želiš i datum u tražilice te pogledaj. To je vrlo individualno (udaljenost od znamenitosti, veličina, opremljenost, izgled). U svakom slučaju Barcelona je najskuplja i za smještaj i za potrošnju tamo. No naravno nije to ništa strašno ali između navedenih iskače. Smještaj traži na: bookingu, agodi, airbnb-u ...U svakom slučaju odi na turizam na forumu i imaš brdo info za sve navedene destinacije.
ribic is offline  
Odgovori s citatom