Pogledaj jedan post
Old 11.03.2009., 17:51   #140
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
@dUbO

Kolko sam skužio ti si suvlasnik u većoj parceli koju mislite parcelirati i graditi kuće/zgrade. Jedan suvlasnik bi htio proširiti postojeci put uz tu parcelu za 2 metra?

Ako u PUP/GUP-u ta cesta/put ne postoji onda nema razloga zašto bi se proširio za ta 2 metra.

Što se tiče zida neko pravilo je da uređuješ donji zid.. i na njega postavljaš svoju ogradu koja je u ravnini sa tvojim zemljištem.
naravno to je sve stvar dogovora.
Da, parcelu treba podijeliti na 5 suvlasnika, a jedan se hvata jedne stare izjave petog suvlasnika (prodavatelja) da će dati 2m pored puta da bi se mogao proširiti put! (dakle izmjera bi se radila ne od puta, nego 2 m od puta) Dakle, AKO i KAD... I sada se taj jedan grčevito bori da se za tih 2 m pomakne njegova granica od puta, jer: Ako se bude širilo, onda će NJEMU UZETI, pa će izgubiti skupo plaćene kvadrate... ma hrpa gluposti koliko ja razumijem zakon. PUP propisuje postojeću širinu kao dovoljnu.

O zidovima mi nisi baš pomogao... lako je ako su ljudi normalni, ali ovaj koji bi granicu micao 2m teško će razumjeti da donji zid treba on napraviti i još u svome terenu, a čak bi zid bio i malo kos... Protiv takvih ti ne vrijede ni uzance, trebam zakone - ako postoje. Primjerice: smije li išta započeti prije nego napravi zid, jer inače ugrožava moj teren!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom