Pogledaj jedan post
Old 23.07.2010., 17:20   #17
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Vec sam u uvodnom postu rekao kako sam htio ispitati reakciju okoline. Ne vidim razloga zasto takav socioloski eksperiment ne bi ujedno bio i performans, te zasto performans ne bi mogao biti spontan.
Samim cinom sam otisao korak dalje od "reality" emisija kojima nas svakodnevno zasipaju te sam tako, medju ostalim, omogucio publici promisljanje o vjerodostojnosti istih, ali i o vlastitom voajerizmu kojeg su mozda tek kasnije postali svjesni.
Ali kad je reality u pitanju, onda se zna da je to to. Najavljen je, u terminu tom i tom, zna se koji su sudionici i svi dobrovoljno sudjeluju. Sociološko promatranje se može raditi i bez znanja promatranih, ali u tom slučaju obično paziš da ne invadiraš u njihov prostor (da ne utječeš na njih); sociološki eksperiment obično se radi tako da sudionici znaju da sudjeluju u istome (iako ne znaju nužno što se mjeri i putem čega točno). Performans bi trebao biti osmišljen, ako i ima elemenata spontanosti u sebi.

Ti si otišao korak dalje od realityja utoliko što si pomaknuo vrijeme za svoju privatnost u vrijeme za druženje s drugima i prostor u kojemu ste se tad zatekli. Nisu reality sheme ništa više ili manje vjerodostojne zbog tog, nego si ti postao manje predvidljiv i, vrlo vjerojatno, u percepciji svih prisutnih do daljnjeg "sveden" na taj mali incident.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom