Pogledaj jedan post
Old 12.08.2012., 19:30   #6529
Dečki malo sam zakuhao kašu i otišao na posao , koji me znaju u hangar, i sad vidim da ste bili aktivni .

Dajte malo smanjit tenzije i budemo se sve lijepo dogovorili ,možda sam napravio malu nedoumicu , sa gorivom budućnosti .

Naime i Merkelica je ostavila mogućnost da kotao ili peć snage do 4 KW nije pod nadzorom , kod nas će to i nakon prijema u Uniju biti kao i do sada 15 KW bar još dva mandata neke vlade.

Torefikacijom drva postižu se dva glavna cilja :

1, iz drva se izvuku katran i svi viši ugljikovodici potrebni kemijskoj industriji koji se dalje skupo prodaju.
2, otpad od tog procesa -drveni ugljen se speletira i dobije svršeno kruto gorivo za kućanstvo.

Proces torefikacije ide sam od sebe i prema van nema nikakvih produkata sve se koristim da se proces ubrza koristi se drvena pilevina ili prašina , koja kasnije speletira.

Istim procesom se može lignit ili mrki ugljen osloboditi katrana i sumpora i opet speletirati.

Zašto treba katran i ostali viši ugljikovodici ?

Zato što se iz molekule zemnog plina -metana CH4 teško dobije dimetileter C2H6O, ali kombinacijom katrana iz ugljena ili drva , metana iz Sibira i vodika iz vjetroelektrana nešto može početi .

Vjetroelektrane trebate gledati samo kao izvor vodika koji se skuplja dok ima vjetra , ni jedna ozbiljna država neće dozvoliti da joj budućnost ovisi od vjetra .

To što Merkelica kao nuklaerni fizičar zatvara nuklearke ima razloga , prvo zna o tome sve jer je radila plutonij za bombe , ali je dala nalog njemačkoj znanosti da napravi samoplodni reaktor - brider koji neče stvarati plutonij za bombu , već ga koristiti kao pripomoć uranu u nuklearki budućnosti.

E do te budućnosti , oni razvijaju elektrane na ugljen koje su CO2 neutral , i što je najbolje stvar im ide od ruke . Imaju iskustvo sa podmornica u ratu , i tamo su CO2 vadili iz dimnih plinova i otapali u vodi i vozili dezeleše u podvodnoj plovidbi.

Danas vade CO2 iz elektrana i otapaju ga u Baltiku na dubini većoj od 700 m , i čuvaju ga za budućnost .

Znate li da se to već radi i u Hrvatskoj , CO2 se upumpava u stare naftne bušotine , i čuva za neka bolja ili teža vremena.

U tim nekim budućim vremenima će iz vodika iz vjetroelaktrana i ugljikovodika iz katrana i naravno pohranjenog CO2 napraviti Dimetileter da bi mi i dalje trošili lovu na svoje autiće ,

Ne tu se varate naši autići uopće nisu važni , važni su tenkovi i borbeni zrakoplovi , i traktori koji oru zemlju i kombajni koji beru žito da bi se nahranilo vojsku .

Pa to je još Platon napisao u Državi, ista meta isto rastojanje samo drugo pakovanje - goriva.
ramzay is offline