Pogledaj jedan post
Old 05.09.2004., 13:53   #15
moja susjeda u zgradi dila super hladno presano s hvara, tako da ga uvijek ima, a trosim ga skoro za svaki obrok.

ne bih htio obeshrabrivati ljude koji pokusavaju preci na maslinovo ulje, a bas im ne ide, ali ako stvarno ne ide predji na bučino koje je isto tako zdravo.
probaj polaganim mjesanjem obicnog i maslinovog sa salatama

ali to je sve stvar navike.
velikim djelom tomu je zasluzno i to sto prije za vrijeme juge prakticki nisi mogao nabasati na malo kvalitetnije ulje(bilo u trgovini ili privatno) jer su ga radili svi i svatko, a nitko nije imao pojma o preradi maslina. danas je situacija nesto drugacija, ljudi su ipak malo obrazovaniji i trude se sto kvalitetnije to preraditi(barem oni koji to ne rade samo za osobne zalihe).
nekad su tezaci kod nas brali masline vise dana i ostavjlali bi ih da se pajsaju dok ne bi sve pobrali i tek onda presali, a da ne govorimo o tome da su masline vjeerojatno bile i prezrele. zato je kod nas kao istarsko najbolje jer je najsjevernije pa masline najkasnije dozrijevaju.
ja osobno ipak volim malo jaci stih.
mislim da to dolazi s vremenom, sto duze i vise upotrebljavas maslinovo, imas potrebu za malo jacim.
DROGA
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom