Pogledaj jedan post
Old 07.03.2008., 13:47   #3
Ako je dioptrija - onda je dijete kratkovidno, ako je dioptrija + onda je dalekovidno.Ispraviti vid se može operacijom, +0,75 je mala dioptrija i nebi smjeli imali problema ako se odlučite na operaciju.Moj sin ima 2,5 god i ima dioptriju u +, ali doktorica nam je rekla kako će pričekati s nošenjem naočala do 3. god, pa ti tu baš nemam iskustva.Pošto je to već veće dijete lakše mu je objasniti da mora nositi naočale, jer dioptrije se mogu povećati. Ja sam recimo sa 13 god počela nositi naočale (imala dioptriju-0.50) i kako to nije velika diopt. nisam ih baš uvijek nosila, nemora to biti izravan uzrok, ali danas imam-5,0 diopt. Uostalom, ako je kod djeteta problem nositi naočale zbog fizičkih problema ili sport, raspitajte se dali može nositi leće-danas imate puno izbora leća mekih, tvrdih-godišnjih, polugodišnjih, kvartalnih, mjesečnih i dnevnih.Ja nosim kvartalne i vrlo sam zadovoljna s njima, lake su za upotrebu i nošenje (naravno treba se prilagoditi i naučiti ih stavljati, ali to nije veliki problem).Za tvrde leće sam čitala da donekle zaustavljaju rast dioptrije, na njih se teže naviknut, ali meke nemaju tak učinak.
Evo za utjehu-mom bratu je sa 6 god utvrđena slična dioptrija kao kod tvog sina i kratko je nosio naočale i dioptrija je nestala, danas ne nosi naočale.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom