Pogledaj jedan post
Old 21.11.2009., 12:59   #19
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
danas na sistematskom je dr. primjetila da mi je "lijevi bubreg veći, izrazito zdepastog kaudalnog pola, usmjeren medijalno, tj doima se podijeljenog središnjeg ehokompleksa". desni bubreg je "uredne veličine i pravilnih kontura, također usmjeren medijalno sa urednom debljinom i strukturom bubrežnog parenhima, te pravilnim odjecima iz središnjeg ehokompleksa." sumnjala je na potkovasti bubreg, no kako sam trudna, nije smjela stiskati trbuh i traziti postoji li spoj, a i nalaz od prije dvije god ne navodi to, vec pise da su bubrezi uredne građe i normalne veličine. bubrezi imaju urednu funkciju.
ta žena se danas iskreno zabrinula za mene i mene je više uplašila njena reakcija nego taj bubreg, budući da nemam nikakvih smetnji ni bolova. 5 mjeseci sam trudna i zanima me što to može značiti i ima li mogućih posljedica na dijete? da li je moguće da je povećan radi trudnoće ili ureaplazme za koju sam prije dva tjedna pila antibiotike?
zbunjena sam pa vas molim, ako netko zna što bi to moglo značiti, da mi napišete.
idući tjedan idem na color doppler bubrega, pa onda gdje me dalje pošalju.
vrlo česta pojava u trudnoći je urinarni infekt .Narasla maternica može pritiskati mjehur i mokraćovode na različitim mjestima, otežavajući urinu da prolazi kroz njih brzo i slobodno kao što je normalno. Što dulje treba urinu da prođe kroz te cjevčice u mjehur, veća je šansa da se bakterije nakupe i pričvrste za sluznicu prije nego budu isprane. Također, kod trudnica postoji veći rizik da će se upala proširiti na bubrege što mislim da se upravo kod tebe dogodilo.
Obzirom da sui već peti mjesec trudnoće moguće je bez problema uzeti kao terapiju antibiotike ali prije svega treba napraviti nalaz urina i urinokulture da se vidi koja je bakterija izazvala urinoinfekt.

Nemoj puno brinuti samo shvati situaciju ozbiljno i kod doktora koji će odraditi do kraja to što treba a uz to trebaš pojaćati unos čaja uvinog ili brusnice ali nikako ne zajedno oba ili jedan ili drugi.
Bit će to sve u konačnici dobro što ti od srca i želim
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom