Pogledaj jedan post
Old 11.12.2011., 22:46   #13
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,



Sada Vi napišite zašto navedena organizacija ne predstavlja mišljenje struke, tj. službene hrvatske medicine i navedite tko je u Republici Hrvatskoj kompetentan reći jesu li intervencije na vratnim venama u svrhu otklanjanja CCSVI-ja opravdane, korisne i trebaju li se izvoditi.

S obzirom na ono što ste i sami u svojem upisu rekli (ja sam u citatu podebljao i podcrtao ključni dio), zašto mislite da bi se na temi o multiploj sklerozi trebalo raspravljati o liječenju CCSVI-a (pored činjenice da je od strane struke takav postupak proglašen etički neopravdanim i štetnim) i zašto ste protiv da o tome raspravljate na pdf-u Alternativna medicina?

S poštovanjem,
El Gato Félix
Udruženje radiologa može o tome pisati koliko i udruženje kirurga ( čak to bolje razumije), angioplastičara i stručnjaka za venske malformacije i insuficiencije. Ne mislim da su radiolozi ti koji trebaju dati konačan sud.
Jedan od najjačih radioloških centara u svijetu je i Buffalo University i njihov centar za neurologiju BNAC čiji je direktor Robert Živadinov, imaju 8 Instituta među kojima je i čuveni Jekobs Institut itd. Rečeno je samo da to nije uzrok MS i moguće je da su radiolozi HR u jednom u pravu- nije etčki opravdano to koristiti kao preporučenu terapiju za MS liječenje.
Ali NE MOŽETE sam kirurški zahvat na venama, kao metod operativnog zahvata VI PO SVOJOJ VOLJI PROGLASITI ALTERNATIVNOM MEDICINOM i Šutati u ALTERNATIVU.

Ništa još nije dokazano, na tome se radi. MS ima nekoliko uzroka i prof. Zivadinov je rekao da CCSVI, može samo pogoršavati stanje onih koji imaju MS. To još ne znači da nije opravdano vene proširiti i nije to alternativa.
Završimo sa tim i sačekajmo konačno rezultate studije.

Mislim da biste vi moderatori na zdravlju mogli nešto naučiti iz foruma Hendi društva Srbije i zdravlje reorganizirati na način kako su oni učinili. Sve teme su dostupne za MS.Ne zaboravite, od MS se na žalost i umire.

Evo ako nije povrijeđena vaša sujeta o vi svemogući, učinite nešto i za bolesne ljude i pustite ih da pišu bar ako neki od njih se upišaju kad to ne žele, bole ih ruke , podrhtava im tijelo i već imaju niz crvenih kartona od života.... ne trebaju im i vaši kartoni, ostavite ih.

S poštovanjm,
Kvazar1
Kvazar1 is offline