Pogledaj jedan post
Old 07.12.2007., 21:42   #23
Pročitao sam na nekom bosanskom forumu,pisao ga je neki lik koji je imao nickname HAMZO da je njegov djed bio na ist. frontu i da je preživio Staljingrad.Sve je opširno opisao što mu je djed ispričao,uglavnom piše o nekom Marku FIŠTROVIĆU koji je služio sa njegovim djedom++za ime nisam siguran a za prezime jesam++.FIŠTROVIĆ je bio zapovjednik jednog voda HRVATSKE NAVALNE LEGIJE od oko 50 do 60 ljudi,koja je napadala tvornicu CRVENI OKTOBAR i jedina jedinica koja je osvojila lift u samoj tvornici i držala ga 5 dana.Kada je to čuo general FRIEDRICH PAULUS odmah je htjeo nagradit jedinicu i zapovjednika no međutim FIŠTROVIĆ je u međuvremenu poginuo u jednom od bezbrojnih ruskih napada,nakon pogibije organiziran mu je pokop uz sve ratne počasti a pokopu je bio nazočan i sam VON PAULUS ćak su i našli katoličkog fratra za obred pokopa.FIŠTROVIĆ je bio iz nekog sela u blizini Tuzle i prijavio se dobrovoljno sa Hamzinim djedom.Ja sam to ukratko opisao inače piše mnogo opširnije,probat ću nać post pa ga kopirat,čitao sam to prije nekih 7-8 mjeseci mislim da je bio Tuzlanski forum no nisam 100 posto siguran.Još po mom sjećanju je pisalo da je FIŠTROVIĆEVOJ jedinici došla zamjena++jedan njemački vod++ i da je lift pao za nepunih 3 dana.Hamzin djed je preživio sve od borbi, pa do ruskog zarobljeništva ćak se kasnije borio u srbiji protiv četnika na strani rusa, umro je 1985g. bez ikakvih odličja.
plavobbboki is offline  
Odgovori s citatom