Pogledaj jedan post
Old 28.06.2008., 13:47   #16
Ja sam diplomirala prije 2 mjeseca i nisam vidjela nijedan primjer diplomskog prije nego sam napisala svoj. I na neki način to preporučam. Ovako kad vidite primjere diplomskih, imate osjećaj da je to jedini ispravan način pisanja, a s druge strane, to ne mora biti ono što vaš profesor traži. Najbolje otići kod nje/ga na konzultacije sa blokom i zapisati ono što vam kaže kako to treba izgledati, na što obratiti pažnju, na koji način želi da se citira literatura, koliko treba biti dugačko, tehnička pravila i naravno kakav uvez želi. Neki neće zahtjevati tvrdi uvez koji je malo skuplji, pa da ne bacate novce, bolje pitati prvo.
Kod mene na faksu su se u skriptarnici mogle naći upute za pisanje.

Dalje: za one iz Zg. Najbolje se sjesti doma pred kompjuter, otići na stranice Gradske knjižnice i Nacionalne, te na temelju nekih ključnih riječi za koje mislite da su bitne u vašem diplomskom, pokušati naći neke knjige. Naravno i profesor koji vam je mentor može dati neke prijedloge, a kad upišete u knjigu, možeše putem nekih sličnosti, naći još neke. Najbolje prvo vidjeti koje su knjige dostupne u Gradkoj knjižnici za posudbu, jer u Nacionalnoj čovjek može izgubiti živce. S druge strane, u knjižnici Božidara Adžije možete naći skoro sve od članaka kao i u Nacionalnoj, a opet bez previše čekanja. Ja sam u popisu literature imala preko 40 knjiga i za nijednu nisam morala u Nacionalnu.

Nakon što mi je mentor pregledao diplomski, dao mi je neke natuknice, više vezane uz raspored teksta i to je bilo to. Ja sam se najviše namučila imenujući slike koje sam imala u radnji, a bilo ih je 43. Na kraju mi je file radnje bio 20 MB. Ali, stvarno mogu reći da nikad nisam bila zadovoljnija nekim svojim radom.

I još nešto: kod printanja preporučan da rađe to printate doma ili nekome sa printerom koji troši jeftinije boje date novce, jer printanje u nekoj fotokopiraoni bi vas moglo koštati. Pogotovo ako imate puno slika, a sve treba isprintati u 3 primjerka.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom