Pogledaj jedan post
Old 23.06.2009., 00:33   #47
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Uh, oprosti al izbacila si me iz takta jer sam se ovakvih priča nadobudnih mama naslušala.
I ja imam kćer i već sad mislim da je najpametnija na svijetu i puuuuno ću s njom raditi,razgovarati i odgajati je da bude "pametna".
Tvoje dijete je nadprosječno inteligentno po nekim testovima i zato ide u privatnu školu????? Baš me zanima kako će oni tu njenu inteligenciju usmjeravat u pravom smijeru kad imaju plan i program kao i državne škole. Poticat će samo njenu kreativnost plesanjem, pjevanjem, slikanjem, sviranjem, sportom itd.
Svake 4 godine kad dobijem novu generaciju slatkih prvašića dobijem i par nadobudnih mama koje mi mašu ispred nosa sa papirima od psihologa, Bistrića itd kako im je dijete nadprosječno inteligentno. Onda ih ja lijepo pustim da pričaju i sve im u početku odobravam Na kraju 1. eventualnog 2. razreda im dokažem da dijete nije na nivou učenika 5.razreda nego na nivou djeteta svoje dobe i su se one samo malo više bavile i filale ga raznoraznim informacijama.Kada dijete dođe u situaciju da mora samo logički zaključiti nešto što ne zna od prije i kada se dijete nađe u situaciji da se mora izboriti za sebe,a nema mame pokraj njega, onda se vidi njegova inteligencija. Danas je veliko pomodarstvo kod dječjih psihologa proglasiti dijete natprosječno inteligentnim. A takav se uistinu rađa 1 u par godina.
Ovo nije napad niti kritika al ovo slušam već godinama i pun mi je k tih priča.

Btw.zaboravila sam te pitat. Jel ti dijete išlo i u privatan vrtić? Ili si smatrala da je državni dovoljno dobar bez obzira na njegovu natprosječnu inteligenciju???
Nema predavanja o Gaussovoj krivulji na učiteljskom fakultetu?

Ajd, pripisat ćemo nervozu i negativizam neprospavanim noćima uz bebu, ali ja ipak zahvaljujem Bogu što moje dijete ima divnu učiteljicu...
onix is offline  
Odgovori s citatom