Pogledaj jedan post
Old 23.06.2009., 14:03   #63
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi nije jasno ovakvo razmišljanje. A pogađa i mene jer je moje dijete u državnoj školi samo zato što zapravo nisam imala izbora.

Ja sam do sad mislila da svaki roditelj, u bilo kojoj odluci koja se tiče njegovog djeteta u prvom redu gleda svoje dijete i njegov interes. Barem ja tako radim. Kad biram školu, biram mjesto koje će za njega biti najbolje, koje će najbolje zadovoljiti njegove potrebe. To nema veze s drugom djecom, barem ne iz aspekta koji ti tu navodiš. Naše škole jednostavno nemaju dobar program, i da nađem školu koja ima (po mom mišljenju) bolji, odnosno bolji za moje dijete, ja bih ga upravo u tu upisala. I ne bih pri tome razmišljala kako su Marko i Pero zapravo glupi jer ne idu u istu školu. Ne bih se uopće zamarala time, njihovi roditelji valjda znaju zašto ih upisuju tamo kud ih upisuju. Po čemu sad ispada da ja imam lošije mišljenje o drugoj djeci u drugim školama?

A što se fakulteta tiče, nemam pojma kakvi su postoci. Pa ja još ne znam ni da li će moje dijete uopće jednog dana studirati.
Mislim da si krivo shvatila što sam time htjela reći, ali nema veze.

Naravno da svaki roditelj za svoje dijete želi najbolje. Ali ne samo sad i ovdje, nego i u budućnosti. A ako te interesira budućnost tvog djeteta onda je sve bitno.

To što će moje dijete imati manje suučenika u razredu, što će mu se učiteljica moći više posvetiti, što će imati individualni pristup ne znači ništa ukoliko to neće moći kapitalizirati u budućnosti. A dosadašnji pokazatelji u Hrvatskoj pokazuju da se još uvijek ne može kapitalizirati ono što se dobije u našim privatnim školama. I ja smatram da program našim školama nije najbolji, ali ispada da je još uvijek bolji od privatnih. Zato sam i pitala znate li postotak upisa na fakultete i rezultate natjecanja.

Naravno da je bitno kakva je škola, učiteljica, rad, pristup (mada nisam sigurna da na lošu učiteljicu ne možete naletjeti i u privatnoj školi) ali to nije jedino bitno. U školi se svašta uči. A ukoliko niste djetetu u mogućnosti do kraja školovanja pružiti iste uvjete, onda mislim da je bolje ne izdvajati ga niti prvih 8 godina, jer će mu kasnije biti teže.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom