Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 06.07.2010., 17:10   #71
Evo, ja bih htjela upozoriti na nešto što se dogodilo ovog proljeća: budući da živim na selu, imam vrt naravno i naravno, volim nasaditi svega i svašta. Između ostalog - i jagode. Dakle, jednog dana je naišao čovjek koji je prodavao jagode STABLAŠICE! Vrlo uvjerljiv, slikica na vrećici s dvije sadnice jagoda san snova; nekakvo "nevidljivo" stablo naprosto zaklonjeno silnim plodovima jagoda i samo 30 kn za dvije sadnice. Logika, pa, nećemo propasti za te novce. Pokupovali moji susjedi, kupila i ja i posadili. Izraste jedan list pa uvene, izraste drugi listić pa uvene i tako danima pa uvene potpuno i to svima nama koji smo kupili to čudo ili šarenu lažu. ***
Prije par dana eto opet nekog čovjeka na vrata, nudi neki indijski korijen u vrećici protiv komaraca i muha, probušiš vrećicu i 50 m2 je sigurno. Kupim ja to i pogledam naziv firme, ista ona od čudesnih jagoda, vratim prodavatelju čudesni korijen i tražim novce nazad, 30 kuna. Uglavnom, recept za zaradu je stvarno dobar, pošalješ očajne nezaposlene ljude da idu od kuće do kuće po selima i prodaju "čudesne" stvarčice po cca 30 kn, a poslije, baš ih briga za tu čudesnost. Nitko neće dizati tužbu za 30 kn, račun i garanciju ne daju. Zarada čista, boli glava.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 07.07.2010. at 22:54. Reason: osobni podaci
mara044 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction