Pogledaj jedan post
Old 25.02.2011., 16:37   #36
Quote:
štefi kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, radim u trgovini. Što je tu je :-)
iz kolektivnog za trgovinu sa stranice sindikata trgovine hrvatske:

Godišnji odmor traje najmanje 18 radnih dana.
Na utvrdeni najmanji broj dana godišnjeg odmora iz stavka 1. ovoga clanka, pri utvrdivanju dužine trajanja godišnjeg odmora zaposlenicima se uzimaju se u obzir sljedeci kriteriji:
a/ radni staž:
od 1-5 godina .................................................. ....... 1 dan
od 5-10 godina .................................................. .... 2 dana
od 10-15 godina .................................................. ... 4 dana
od 15-20 godina .................................................. ... 6 dana
od 20-30 godina ………………...................................…… 8 dana
preko 30 godina .................................................. .. 10 dana
b/ zdravstveno stanje zaposlenika................. do 3 radna dana
c/ socijalne prilike zaposlenika ..................... do 3 radna dana.


Kriterije iz točaka b/ i c/ konkretno utvrđuju poslodavci pravilnikom o radu.


priznaje vam se dakle, 4 dana za staž.. ali u gornjem postu sam napisala da je za zakon bitno da ukupni go bude barem 24, a ako u kolektivnom stoji kao najkraći broj dana 18, da je to tako i dalje.. dok se ne potpiše novi.. a po kolektivnom je to 18 + 4 = 22.. što je manje od sadašnjih 24 i zato imate pravo na 24..

Quote:
Sun_Flower kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, molim pomoć. U srpnju 2010. sam potpisala rješenje za GO koji se kod nas kolektivno koristi u kolovozu i od Badnjaka do Tri kralja. Sa 01.10. mi je povećan koeficijent, a time i plaća. Broj dana godišnjeg mislim da se nije mijenjao. Da li mi se plaća za dane GO iskorištene nakon povećanja koeficijenta isplaćuje po koeficijentu u vrijeme potpisivanja rješenja, po novom koeficijentu ili prosjek plaće zadnja 3 mjeseca što zapravo uključuje oba perioda? Puno hvala!
po zakonu o radu:

(1) Za vrijeme korištenja godišnjeg odmora radnik ima pravo na naknadu plaće u visini određenoj kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu, a najmanje u visini njegove prosječne mjesečne plaće u prethodna tri mjeseca (uračunavajući sva primanja u novcu i naravi koja predstavljaju naknadu za rad).

ako nemate posebno naznačeno u ugovoru o radu, pravilniku o radu ili kolektivnim ugovorom.. onda vrijedi ovo za prosjek plaće prethodna 3 mjeseca.. a ako imate, uzima se ono što je za radnika povoljnije

Zadnje uređivanje Katrin : 25.02.2011. at 20:25.
sveki is offline  
Odgovori s citatom