Pogledaj jedan post
Old 18.05.2011., 15:57   #89
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
prvo nije riječ o meni,..jako dobro znam što je moralno, a što ne i što je etički, a što ne,..ne govori u mome licu,jer sam navela da nije riječ o meni,..i da našla sam se uvrijeđenom,ako se upravo to pitaš.
Žao mi je ako sam te uvijedio, korištenje 2. lica jednine je samo govorni izričaj, to ne znači da sam mislio da pitaš za sebe. To je slično kao u engleskom jeziku kada kažu one, npr. "If one wants to have a million dollars..." mi bismo preveli kao: "Ako želiš (ili želimo) imati milijun dolara...". Drugo lice jednine (nekad i prvo množine) tu zapravo ima ulogu trećeg lica. Toliko o jeziku.

Quote:
No na moje pitanje nisamdobila odgovor,...zašto bi škrtost bila grijeh?
i što se smatra pod škrtoćšću?
Postoji razlika između škrtosti, razboritosti i štedljivosti. Teško je dati općenitu definiciju. Ako imaš dilemu, izloži je svom ispovjedniku pa neka te on savjetuje. Sebičnost je u svakom slučaju grijeh, pa možeš razmisliti da li to što smatraš škrtošću ima porijeklo u sebičnosti.

U svakom slučaju ako nisi sigurna što je grijeh (if one isn't sure..) ili imaš dilemu, najsigurnije je sve izložiti svećeniku u ispovijedi. I ne se svađati s njime, već skrušeno prihvatiti to što ti kaže i pokajati se. Ako misliš da je rekao nešto krivo, možeš kasnije zatražiti duhovni razgovor pa to raščistiti. Ispovijed nije mjesto za svađe i rasprave!

Quote:
objasni mi što se smatra pod škrtošću,jednim od SMRTNIH grijeha,....možda ne davanje novaca crkvi?
Pa ako nikada ne daješ nikakav novac za potrebe Crkve i župe čije usluge koristiš, a s druge strane trošiš do mile volje na vlastite luksuze i udobnosti, onda ti je valjda jasno da tu nešto ne štima.

Quote:
i ne napadaj me jer me upravo takvo nešto vijeđa,...a uopće nisam govorila o sebi,nego sam pisala u prvom licu radi boljeg razumijevanja pitanja,....
Da, a ja sam odgovarao u drugom licu jer je tako najlakše. Nisam mislio na tebe osobno, već sam koristio drugo lice u smislu trećeg lica, kao što sam objasnio na početku.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom