Pogledaj jedan post
Old 11.01.2011., 18:07   #32
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Je vidi se Dvorski , a na trenutak i onaj albanac sa šeširom ( to ti je onaj što puca kroz auto na jednom drugom spotu , njega dobro poznam jer sam ga skoro slučajnu ubio u blizini Jasenovca ) Ali to nisu Tigrovi ( koliko mi se čini ) , osim možda onoga kod helikoptera , gdje piše ime i 1.gbr Tigrovi . A na snimci se od prvobitne postrojbe od Dvorskog vidi samo on . Na početku ,njegova ekipa , svi su bili identično ošišani ( pogledaj frizuru od Dvorskog , iznad ušiju i vidjet ćeš crte ) i nazivali su se Zebre . Samo nije mi jasno ovo što si napisao :Ako je ratovao (i bježao iz Petrinje) onda je oslobđen odmah.
Kostajnica pada 12.9. a Petrinja 21.9.Osim ako nije već prije pobjegao iz Petrinje, no stvarno mislim da ga jedan novinar spominje u Brestu oko pada Petrinje.
Zebre su bile jedan vod, nešto kao izvidnički vod tada još 4. bojne, koliko se sjećam bilo ih je cca 20 ljudi i većina ih je bila ošišana kao Dvorski, no ne svi, na onoj snimci su sve pripadnici 1. brigade iz baze Kumrovec, kasnije Petruševec-kasnije je ta bojna kompletna zvana Gavrani, dok se prvobitno tako zvala satnija kojoj je zapovijedao Damir Tomljanović-Gavran.

Dvorski nije bio zarobljen u Kostajnici, oni su se probijali, prilikom toga je (ako se ne varam) poginuo njegov zamjenik Jasenko (prezimena se više ne sjećam) a Dvorski je bio ranjen u jednu ili obje ruke (isto se više ne sjećam). Za njihovo učešće u petrinji, ne znam osim iz priča, a prepričavati priče nemam namjeru.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom