Pogledaj jedan post
Old 23.02.2011., 00:18   #95
U onim divnim, zdravim, divljim i otkrivajućim počecima veze znali smo, onako razbijeni, voditi duge i dubokoumne (adolescentske) razgovore o onom famoznom smislu.

Kroz bezbroj takvih ˝seansi˝, na putu (samo)spoznaje dogodio mi se i onaj poseban moment kad mi se sve posložilo, sve sam shvatila i potpuno mi je sve imalo smisla i znala sam zašto se sve odvija tako kako se odvija. Tko smo, što smo, kako smo i zašto smo. Tog momenta se i danas, nakon godina i godina koje su prošle, vrlo dobro sjećam (sadržaja ipak nešto slabije). Kako sam samo bila u transu, kako mi je jedno vrijeme bilo teško živjeti svakodnevni život imajući sve to na umu...

Kasnije su se izdogađala sranja i donijela sam krive odluke, one zbog kojih sada ponovno pokušavam otkriti značenje i smisao.

Sjećam se drugog momenta, koji se dogodio godinama nakon onog gore, kad sam shvatila da sam od njega dobila sve što sam trebala dobiti. Tada me ta spoznaja pogodila kao ona teška i bolna šamarčina nakon koje ti treba jedno poduže vrijeme da se oporaviš, a ja sam ju ignorirala i nisam se nikada oporavila. I to nije bilo povezano s osjećajima prema njemu, niti s njegovim postupcima prema meni, već s onim prvim momentom.

Zbog svega što sam prošla s njim, zbog svega što sam dala od sebe (što nisam ni mislila da imam za dati), svakog pojedenog živca, svakog progutanog govna, svih nebuloza koje su moje uši čule, svih lupanja i bacanja kojima sam nazočila, svakog plakanja prije spavanja (onako u tišini da me ne čuje), svake jebene brige i suze i igranja mame i dadilje... Zbog svega toga ja moram dati značenje toj jebenoj prošlosti, a jebeno ne znam kakvo.

Pa si mislim...

...naučila sam da UVIJEK slijedim svoj instinkt i kad, makar u djeliću sekunde, pomislim BJEŽI – tad fakat trebam bježati. A posebno onda kada mi tako savjetuju objektivni promatrači, kao npr. njegov vlastiti otac koji mi je savjetovao upravo to, da bježim dok mogu!

...naučila sam da čovjek najviše od svega treba voljeti sebe, sad još moram naučiti kako.

...naučila sam da sam prilično jaka i da stvarno svašta mogu izdržati.

...naučila sam što nije prava ljubav.

...naučila sam da vrijeme brzo prolazi i da trebam jako dobro paziti kako ga trošim.

... sigurno, ma sigurno sam još puno toga naučila, samo se trenutno ne mogu sjetiti.

A na kraju krajeva, uvijek ću imati barem sjećanje na onaj prejebeni moment kada mi je sve bilo savršeno jasno.
lilena is offline