Pogledaj jedan post
Old 31.07.2012., 10:17   #1315
Quote:
fuzzija kaže: Pogledaj post
Bok, trebam pomoć
Naime, kupuje tablet, trebam ga dosta hitno, imam za pročitati nekoliko desetaka znanstvenih članaka bla bla.
I sad, naravno da financijski i ne bi nešto puno.
Zasad našla tri opcije:
1)Prestigio
2)Point-of-view-protab
3)Coby-kyros

I kaj vi mislite?
kako se ne vidi koji je prestigio u pitanju, kyros pa pov. zašto kyros? zato što ima veću poršku korisnika. pov ovdje očito nije zaživio. sa ili bez razloga - ne znam.
drugo, kako oba (vjerojatno sva tri) imaju 512mb rama, ICS jednostavno ne radi dobro na tako malo rama. dakle, prvo se sa kyrosom igrati na 2.3.4, pa ako sve šljaka pustiti, a ako te baš interesira ICS, onda možeš sam napraviti update. s time da downgrade nije jednostavan, treba se javiti kyros supportu, pa će ti oni poslati sve potrebno.


Quote:
sdfddas kaže: Pogledaj post
Uzeo bih si neki tablet, pa mi treba vaš savjet. Suzio sam izbor na:

Pointof View Mobii Tegra2 10.1
Archos 101 g9
LC POWER Tyon Mira-1, LC10TAB-A10
(i eeeventualno Prestigio MultiPad PMP5097 PRO)

Koristit će se najviše za net, pa su zato 10". Od ostalog, bit će tu nativnog "casual" gaminga, pogledat će se tu i tamo neka HD serijica sa kućnog file servera, koristit će se za emulatore, a možda i za koju knjigu pročitat...

Bitno mi je da stvar šljaka u radu, da nema trzanja i zastajkivanja kroz sučelje i da makina handlea HD kako treba. To je uvjet. Ako ni jedan od ova 4 to ne može odradit, rado bih i to čuo. Bitna mi je i autonomija; što manje gnjavaže s baterijama to bolje. Dobar wifi.

Je li razlika u kvaliteti slike na S-IPS Panelu očigledna, bitna, dojmljiva? Ne znam vrijedi li mi to 400 kn razlike u odnosu na ostala 3... kakva su mišljenja?

Archos i PoV su dual core, a LC single core; primijeti li se to u radu?

PoV ima samo 512 MB RAM, može li to podnijeti iole tab intenzivnije surfanje?

Archos ima kvadratniji ekran, veću rezoluciju i GPS, ali ne navodi količinu RAM-a ni kapacitet baterije. Zna li netko te informacije? Da li se zaobići onu njihovu naplatu codeca? Rootanje?

PoV s 3300 mAh bi trebao trajati koliko i LC s 5600 mAh sudeći po "specifikacijama" tj. marketingu proizvođača. Postoji li tu kakva bitnija razlika u radu? 3300 baterija mi nikako ne miriše na dobro, a bojim se da je i u Archosu tako nešto sitno.

Mali400 vs Tegra 2 vs SGX540: to je sve tu negdje, right?

ICS je upotrebljiv na nekom od ovih ili se bolje držati Gingerbreada?

Svi komentari dobrodošli. Hvala!
od ova tri - archos, mada ni on nije u cvjetu mladosti

emulatori?! zašto pobogu? igrat ćeš igre sa 8bitnom grafikom i to bogtepitaj kako će raditi? ali, svatko ima svoj gušt. uglavnom, dvojezgreni proc je svakako bolji za emulatore.

hd će svi vrtit'
wifi - nećeš znati dok ga ne upališ. *ebiga, ovisi od modela do modela.
IPS - vrijedi ako ćeš raditi uglavnom vani. je, slika je bolja, no ne toliko da se to sad zamjeti "iz aviona"

1core vs 2core - da, osjeti se

512mb rama i surfanje. surfat ćeš komotno onoliko koliko ćeš imati otvorenih prozora i koliko će te stranice biti nakrcane flash sadržajem. ide, ali moglo bi i bolje.

archos ima puno previše modela koji imaju 512mb ili 1gb rama. nema garancije koji ćeš dobiti dok ga ne uzmeš u ruku i upališ.
pročitaj malo ovdje:
http://forum.archosfans.com/viewtopic.php?f=84&t=64151

naplata codeca?
root - vjerojatno da.

mali - tegra 2? not even close!

molim!



Quote:
KIICO123 kaže: Pogledaj post
BUMP
za vrijeme dok si pisao ovaj bump, mogao si probati svoju usb tipkovnicu i sam sve saznati. nema posebne tipkovnice za tablete. imaš one etuie sa tipkovnicom na ebayu, ali pitanje je da li joypad podržava tipkovnicu, a ako i podržava da li mu treba otg kabel ili ne. ako treba - da li ga imaš?
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom