Pogledaj jedan post
Old 11.06.2011., 13:29   #24
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
jbg meni upravo to što je muževa mama ne da da joj govorim "vi".mislim govorila sam joj prvih nekoliko susreta,ne sjećam se sad koliko dugo,al nekako da sam na njenom mjestu i da joj i nakon dvije god govorim vi,mislim da bi se uvrijedila.jer ipak sam sad dio njihove obitlji i oni moje.vidimo s ejednom tjedno i baš smo si ok,al i da nismo uvjerena sam da bi joj govorila ti.
Vidiš, ja sam rođena u kraju (10 km od Zagreba) gdje je oslovljavanje starijega sa ti (tako i svekrve) krajnji bezobrazluk. Osim one najbliže rodbine....

A udala sam se u kraj gdje si svi govore 'ti' i gdje je svima čudno što ja svekrvi govorim 'vi'.

Što god oni svi mislili, nikada joj neću reći 'ti'.

Kužiš, ovisi otkud dolaziš i kakav ti je odgoj (za mene je to odgoj), ne kažem da su ovi drugi neodgojeni Al da je meni grozno čuti kad netko starijem kaže 'ti', grozno mi je! Al sam se navikla da su oni takvi

Ustvari, mislim da se sa 'vi' obraća starijim osobama prema bontonu....samo ne znam gdje je ta granica između 'vi' i 'ti'.

edit: moram još samo prokomentirati da 'ovi ovdje' isto tako i konobarima u kafiću ili restoranu govore 'ti', što je po meni totalna nekultura. Jednostavno se tako 'slobodnije' razgovaraju
ina22 is offline  
Odgovori s citatom