Pogledaj jedan post
Old 30.04.2017., 19:45   #366
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj post, Trifrtaljče, nema ama baš nikakve veze s ovom temom.

A tebi bi već netko trebao objasniti da se ne smije pisati kao klon baniranoga korisnika.
Ja kao @The Instruktor, koji nemam veze s @trifrtaljcem, osim sto se oko nekih teza slazemo, smatram da je pitanje "balkanskog mentaliteta" povezan s dijelom povijesti koji je povezan s Josipom Brozom Titom. Dakle, smatram da je podtema iz povijesne kategorije "Josip Broz Tito", povezana s ovom podtemom Drustvenog foruma, "Balkanski mentalitet...?", koji je po mojoj tezi u velikom dijelu posljedica djelovanja Tita u njegovom rezimu.

Samo mi je tesko jer je to istovremeno i povijesna i drustvena tema, pa bi osim povijesnicara trebao i ljude koji se bave drustvenim znanostima da bih povezao te dvije stvari i suocio se s cinjenicama.

Zao mi je sto se ne slazemo da je lik i dijelo Tita velikim dijelom uzrok "balkanskog mentaluteta", a s time se taj "balkanski mentalitet" ne moze evoluirati bez da govorimo o svim uzrocima (povijest).

Molio bih da me se ne napada i optuzuje bez argumenata i da me se podrzi u pogledu nastojanja da ovu stvarnost, pokusam sam sebi objasniti iz povijesti iz koje ta stvarnost proizlazi.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom