Pogledaj jedan post
Old 18.11.2017., 07:06   #64
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
medju xy born and raised kanadjana moje rvacko derle je bilo ciljano odabrano da oslika dio mozaika - jer je, kaze ucitejica, artistic. boli njih uvo sto je imigrirala pred 2 godine. tu je. dio je njihove povijesti na ovaj ili onaj nacin. za slikat. sto joj ne dat priliku.
u Hr bi je za to birali po principu "jel imas hdz iskaznicu? imas papire iz crkve? okej, aj, mozes onda"
u Hr nikad ni milimetra oslikala ne bi, jer... prioriteti, jel
Prije jedno cca 6 godina moja mala je imala u školi za predstaviti zemlju svojeg tate - Hrvatsku! To je bio neki školski zadatak za sve učenike, predstaviti zemlje roditelja... Škola je i inače vrlo "šarena", tipična za Floridu, s puno Latinosa, djece s Kariba ali i iz drugih dijelova svijeta (Tajvana, Pakistana, Poljske, Njemačke, UK...). Ako se dobro sjećam top 3 predstavljanja su išla dalje na jedno lokalno predstavljanje škola... (i moja mala je bila u top 3 ali je tata, naravno, pomogao...).

Moja klinka je Hrvatsku predstavila - predivno. Vrlo pozitivno, prelijepim slikama i kratkim video uradcima, predstavljanjem hrvatskih znanstvenika, umjetnika, sportaša... (Bošković, Tesla, Penkala, Vrančić, Klović, Getaldić, Meštrović, Dražen Petrović, Toni Kukoč, Luka Modrić itd...) uz predstavljanje prirodnih ljepota i gradova (Dubrovnik, Split, Plitvice, Zagreb...). Mislim, Hrvatsku se može predstaviti u lijepom svjetlu, bez glupavih i nepotrebnih podjela iz 45., bez JBT i AP, bez političara, naravno i ovih današnjih. Ima toga puno pozitivnog tamo u HR.

Meni osobno to dijeljenje "di je tko bio 45. ili 91." nije bio neki veliki ili primarni razlog za napuštanje Hrvatske (OK, možda i jest ali malo), i ponekad se i sam upletem u tu mrežu pa i na ovom forumu... Ali, kad bi i ljudi u Hrvatskoj počeli davati više pažnje onom pozitivnom iz povijesti te zemlje, i kad bi netko kao Bošković, Vrančić, Tesla, Getaldić... bio uzor mnogima a posebno mladima, i kad bi se o njima govorilo više no o ovim polupismenim političarima i cajka-like Rozgama, vjerovatno bi toj maloj zemlji krenulo ipak na bolje...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline