Pogledaj jedan post
Old 23.03.2007., 18:30   #23
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ti TURCIZMI, nikako, ali nikako, pa ni uvjetni srbizmi, nisu stigli u tolikoj mjeri iz Srbije, već masovnim doseljavanjem Bosanaca iz Bosne u ove slavonske krajeve.
Ne znam, meni ta Slavonija... Ili zbog ekstremista tokom rata tipa Glavas (kad cujem "Inati se, Slavonijo!" ), Mercep i sl., ili zbog tih srbizama, ili zbog preomiljenih srpskih narodnjaka i k tomu vasih aktualnih domacih vrlo popularnih narodnjaka (Škoro, Šima Jovanovac, razni bećari i bekrije i sl.)...

Slusaju se nazalost srpski narodnjaci i u Dalmaciji, ali ipak ne u tolikoj mjeri kao u Slavoniji.
A masa Bosanaca se doselila i u Split, Makarsku, Dubrovnik.., a stalno su tamo dolazili i dolaze BiH-gradjani i na ljetovanje... Ali ipak nema ni blizu toliko srbizama kao u Slavoniji...

Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Tipično, neko ispravlja nekog na forumu, kao da smo na satu hrvatskog, ali kad ćemo već tako, što ti znači "u sebe doma u Dalmaciji" !!!! Mislim stvarno...

Ne smeta meni što Srbin govori svojim jezikom, već mi smeta da se kao podrazumjeva da i ostatak Slavonije tako priča i što se onda oni bahate, a vjeruj mi, znam o čemu govorim ili pričam- kako ti drago.
"U sebe doma u Dalmaciji" samo za sebe je nepravilno; treba onda reci "U mene doma..." -- valjda mislis na to?!

Samo sto si ti tamo namjerno nekorektno izostavila nastavak te moje recenice: "... nikad nisam cuo"!

Jer grijesis ako mislis da se moze reci "U mene doma nikad nisam cuo". To je ono sto masa ljudi u HR (neovisno: Slavonci, Dalmatinci,...) grijesi - posvojni pridjevi. A ti si tamo upotrijebila nesto tipicno za Slavonce i Bosance...

Ne zivim u HR pa kazem "u mene/sebe doma" cime podrazumijevam svoje podneblje u Dalmaciji... Sto je na tome cudno?

Jer tamo ne uvodis nikakav razlog svom kreveljenju... tako da mogu samo nagadjati o cemu govoris ili pricas - tu moze i jedno i drugo.

Zadnje uređivanje Thresholder : 23.03.2007. at 19:01.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom