Pogledaj jedan post
Old 11.12.2016., 22:57   #34
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ma, ti roditelji nesposobni, glupi i lijeni, kako bi lijepo bilo da ih nema, ne bi bilo ni učenika, nastavnici bi predavali praznim razredima, i svi bi imali 5.0.

Bojim se da izgovor s Romima ne prolazi, PISA test se piše u prvom srednje, a oni su ovdje malobrojni, jer ih većina završi školovanje u 8. razredu, nema druge, nego kriviti roditelje.

Apropos, nastavnika koji traži bubanje napamet, ne vidim razloga da se s njim ne porazgovara, ili da mu se barem pošalje inspekcija.
ja se iskreno nadam da ce lik dobiti otkaz (nisam bas sigurna da ce ga sam dat, prvelik je to ego)

sto se tice roma, sve vise ih upisuje i srednju i fakas.
dobivaju i stipendije, ima jedna od grada zagreba, i jedna od ministarstva skolstva.
uzasno mi je da ih je i spominjao

nekak mi se cini, da ak romi zavrse osnovnu do 14god, onda i zavrse i puno vise. a tu su zasluge, ovima koji zavrse,osnovnu, a pogotovo i srednju, sigurna sam, u daleko vecem broju ucitelja, nego roditelja, tim vise me smeta to prebacivanje na roditelje jer romi tu u startu onda nemaju nikakve sanse i bas su ogledni primejrak zasto vecu odgovornost trebaju nastavnici snositi (ko prije pedeset godina za siromasnu djecu i iz nize obrazovanih obitelji)


ma kakvu inspekciju.
pisale su ti tu nastavnice, inspekcija gleda samo i jedino papire, dal je sve papirnato pokriveno.
kod bubetanja je detaljno pokriveno
gubitak vremena
gubitak korisne energije
bolje ju iskoristiti na druzenje s djetetom

nemam namjeru uopce pricati s nastavnicima oko ispitivanja djeteta, davanja zadaca, a najmanje toga sto bi diejte trebalo uciti.
nisam niti ginekologu napisala plan poroda, pa onda necu niti ucitelju plan i program rada, iako tu cak i imam neke kompetencije.

al mi je vazno pitat kak se dijete osjeca u skoli i poslat feedback nastavnicima dal nesto radi s veseljem ili s gadjenjem.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom