Tema: RPG muzika?
Pogledaj jedan post
Old 29.02.2004., 12:25   #3
A zavisi sta se igra Ako se igra nesto orijentalno, dead can dance je super izbor, a vi iz zagreba mozete u gradskoj knjiznici - glazbeni odjel uzeti bilo koju tradicionalnu azijsku glazbu. Ako igrate moderniji setting, cyberpunk ili nesto, imate industrial bendova koji se odlicno uklapaju (Frontline Assembly,KMFDM) , za gothic settinge, nesto dark ambienta ce uciniti svoje, a za klasicni rpg, mozete cak izvuci muziku iz black isle rpg-ova koja je u acm formatu, pa je konvertirate u wav. A ima i super originalnih trubadurskih i renesansih skladbi, te klasika tipa wagner i sl.

Ako niste znali vampire:the masquerade ima i sluzbeni soundtrack, ali koliko je pogodan za igranje ne znam, to je vise kao nekakav tribute svakom klanu njihova pjesma
link na Amazonu

Opcenito instrumentali su zakon, ako ima vokala, moze odvlaciti paznju i slazem se da je carmina burana zakon za rpg, ali treba je dobro uklopiti u igru

Bas me potakao ovaj topic da malo pogledam po netu sto drugi ljudi koriste, pa sam nasla listu za cyberpunk settinge, ako ce kome biti od koristi link i za obicne fantasy settinge link
Dustflower is offline