Pogledaj jedan post
Old 20.01.2011., 12:22   #84
Ja bi se samo nastavio na pitanje...

Radi se o sljedećem...

Danas smo svi dobili uplatnice u sandučiće za pričuvu za sljedeća tri mjeseca. Sa njima smo dobili i godišnje izvješće, naravno za 2010u godinu. I naravno, meni je uvijek sve puno para i sumnjivo kada se plaća našim parama a nitko nas ne pita šta se plaća. I tako ja ne budi lijen i nazovem upravitelja da mi žena preko telefona kaže da je 5000 kn neki račun još iz 2008e godine i da su izvođeni radovi u mom stanu. A ja ostao šokiran totalno jer u mom stanu nikada ništa nije rađeno a kamoli da su to radili majstori vezano za zgradu ili da bi to trebalo biti plaćeno iz pričuve. Ima tu i štemanja zida i pločica zbog puknuća odvoda pa još jednom štemanja (ali sada samo) poda i pločica, obzida od kade, betoniranja, postava plastičnih cijevi i svašta nešto...
I odem ja kod upravitelja da vidim tko tu koga jebe. I daju mi račun gdje je to sve navedeno. Tražio sam ih da mi daju taj račun pa su mi ga kopirali i tražio sam da mi napišu da je kopija identična originalu pa su mi se potpisali i lupili žig.

Šta da sada radim? Mogu li ikako tužiti predstavnika stanara tj. podnijeti kaznenu prijavu protiv njega jer je prevario sve suvlasnike a i osiguranje koje je te radove na kraju i platilo. A problem je i to što je godišnji prihod 34 000 kuna a rashodi su nam 32 000 kuna. Tih 6 500 fiktivnih kuna bi puno značilo za stanje zgrade. A dodatan problem je i taj što svake ali baš svake godine predstavnik suvlasnika kreči cijelu zgradu a sve zbog par linija po zidovima. Ustvari tako prikriva neke svoje dealove sa majstorima.

Mora li po zakonu predstavnik sakupiti 3 ponude za radove vrijednosti iznad XXX kuna i mora li nam to pokazati da suvlasnici odluče a ne samo predstavnik?

Još jedna stvar...predstavnik stanara se je još prije 4-5 godina pravio pametan i išao napraviti one parkirne stupiće. Ali naravno, kada je počeo crtati parking i postavljati stupiće, došao je predstavnik stanara susjedne zgrade na čijem zemljištu je naš predstavnik počeo crtati parking, i zabranio mu to. Problem je u tome što je naš predstavnik uzeo suvlasnicima po 900 kuna za te parkirne stupiće i ocrtavanje ali ljudima nije dao parkirna mjesta jer je predstavnik suprotne zgrade zabranio crtanje našeg parkinga na svom zemljištu. Sada je stanje takvo da naš predstavnik nije ljudima vratio 900 kuna ali nema ni parkinga, tj. ima ga ali samo za 6 stanova od 18 koliko je u zgradi. Šta da mi drugi koji smo bez parkinga radimo. Napominjem da u niti jednom vlasničkom listu ne piše da je netko vlasnik i parkirališnog mjesta nego samo stana a ostali zajednički dijelovi zgrade su suvlasništvo svih stanara u idealnom omjeru. Da li bi mi šta komunalni redari pomogli ili šta da radimo mi koji nemamo parkirališna mjesta?

Nitko se ne želi bakčati sa tim stvarima jer svi mrze predstavnika a ljudi su babe i nikome se neda ništa reći. Promjeniti ga vjerojatno neće da se "ne zamjere" nikome. Mora li uopće biti predstavnik stanara ili možemo imati samo upravitelja? To bi nas u konačnici i manje koštalo.

Puno problema imam. Zna li netko odgovor na barem nešto?
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom