Pogledaj jedan post
Old 30.08.2017., 13:18   #67
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Čovjek pokušava racionalizirati poziciju koju zastupa skretanjem diskusije na razinu gdje se te racionalizacije mogu realizirati, to mi je jasno. Sudjelujem deset godina u tim diskusijama pa znam kako to funkcionira. No, neutemeljenost brojki i mojeg argumenta se dokazuje u jasnom matematičkom i logičkom postupku, a ne patroniziranjem i papagajskim ponavljanjem da ja ne razumijem kako evolucija funkcionira. A ti, ako želiš diskutirati o temi imaš ono konkretno pitanje na koje mi nisi odgovorio, pa možeš krenuti od toga.
S matematikom ti je sve u redu. S logikom imaš dva problema:
1.) Pretpostavljaš da su ti početne premise apsolutno točne, ali nemaš nikakav dokaz za to.

2.) Pretpostavljaš da je dokaz male vjerojatnosti ujedno i dokaz da se proces nije mogao dogoditi slučajno.

Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Imamo postojeći niz nukleotida koji se duplicirao i spreman je za nove adaptacije: AAA. Ekološka niša traži sljedeće adaptacije CCT, CGT ili CCC. Pitanje je sljedeće: kako ćeš korak po korak(ne odjednom) doći sa AAA na jednu od ove tri adaptacije?
Ekološka niša ništa ne traži. Evolucija ne funkcionira na tom principu. Teorija evolucije ne kaže da se javlja potreba za jednom od te tri adaptacije, već kaže da, ukoliko se one pojave u uvjetima kad su poželjne, preživljavanje i prirodna selekcija će se pobrinuti da opstanu i rašire se. Da se nisu dogodile, ne bi postojale, možda bi populacija izumrla, možda bi se dogodila neka druga adaptacija, a možda bi i populacija opstala u izvornom obliku.

Znaš zašto sam te tražio da budeš toliko intelektualno pošten da pročitaš onaj link koji si sam dao?

Tamo pričaju i o implikacijama kombinatornog prostora - veliki kombinatorni prostor znači da je život na zemlji prošao mali broj mogućih kombinacija, dok mali prostor znači da je prošao veliki broj mogućih kombinacija. U prvom slučaju, da netko vrati film i ponovno pusti evoluciju bi vjerojatno završili na nekim stotim vrstama, dok bi u drugom slučaju dobili oblike života slične današnjima.
MrBlc is offline