Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 11:23   #3460
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Naravno, presjek kompjuterske znanosti i kvantitatiivnih financija je svakako za mene zanimljiva tema.

Druga je stvar što nemam talenta za to, pa objašnjavajući nekome kako funkcionira wallet za bitcoin za 5 minuta pređem na skalarnu multiplikaciju eliptičnih krivulja i svi prestanu slušati



Dobro, ovo je očito nakaradan primjer kako netko tko je gotovo malouman dođe uopće u priliku pisati udžbenike.

Međutim, kakvo je i sadašnje stanje 'pravih udžbenika'? Nedavno sam u nevjerici slušao majke djece iz drugog razreda osnovne kako se međusobno prepiru koji je rezultat zadatka iz matematike (5+4)/0

Znači, drugi razred osnovne. Dijeljenje s nulom. Tako mala djeca niti u kojem slučaju to ne mogu razumjeti, majke djece koje su o tome raspravljale isto tako to ne razumiju. Učiteljica koja je postavila zadatak isto tako to ne razumije.

Po meni, to je slika našeg obrazovanja. Postavlja se neka teza, neki zadatak koji ne razumiju ni profesori, ni djeca ni roditelji - pa to govori u prilog činjenici da razumijevanje i stjecanje znanja uopće nije cilj našeg školstva.

Cilj je naučiti nešto napamet i po potrebi u kratkom roku to i ponoviti.

To bi bilo dobro da smo papige. Ali kad smo već ljudi to ne valja baš
A zašto 'ne valja'? Čini li se tebi zamisliv svijet ispunjen isključivo visoko-obrazovanim, visoko-inteligentnim ljudima koji sve što 'znaju' zbilja i dubinski razumiju?

Čak i u Star Treku, osim kojekakvih glavnih likova, koji su sve sami nekakvi vrhunski eksperti - imaš i janitore i tisuću drugih bezimenih članova posade, koji prvi zginu kad se dogodi neki belaj.
Apemant is offline