Pogledaj jedan post
Old 03.04.2007., 10:59   #73
doista je bitnije da kum i kuma budu prijatelji (ili članovi obitelji) na koje možete računati u životu kao i oni na vas. kod nas se kumstvo smatra primanjem osobe u obitelj.
kuma mi je najbolja prijateljica i znamo se od osnovne škole. kada se udavala ja sam nakon godinu dana bez posla imala malo novaca (nemam ih ni sada previše ) ali sam se potrudila pomoći im oko organizacije jer su se oni u 2mjeseca smislili da bi se ženili , platila sam revere, buket i ostalo cvijeće, donijela tortu, podijelila s kumom troškove vjenčanja u crkvi i složila im paketić slatkih tajni kum je poklonio tamburaše koji su svirali cijelu večer ipak se i dan danas osjećam da sam trebala nešto više, ali me ona uvijek razuvjerava, i kasnije su me pozvali da budem krsna kuma njihovom djetetu pa to pokazuje valjda da su i ovim bili zadovoljni. kažu da im je najbitnije da sam uvijek uz njih. naravno da će ona biti moja kuma i brinuti se za moje živce tih dana
njena sestra npr. voli poklanjati dukate jer je to nešto lijepo, tradicionalno, a zlato se uvijek može prodati ako dođe neka financijska kriza.
purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom