Pogledaj jedan post
Old 06.07.2016., 00:10   #735
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
pročitala sam da bi za dokazivanje ovog drugog bio potreban vještak pa bi to trebalo još provjerit naravno
Čak i ne. Ja imam primjer od prije pola godine, kad je sudac, na tvrdnju jednog supružnika da je nekretnina kupljena naslijeđenim novcem, tražio da u svojem iskazu da jasne dokaze da su to novci baš oni koje je dobio od mame.

S druge strane, sudovi sada pri podijeli imovine koja je pod kreditom i za koju se otplaćuje kredit, više ne dijeli pola-pola, nego se onom koji plaća kredit uračunava i kamata i dobiva veći dio.

Quote:
vuukodlak kaže: Pogledaj post
I jedan i drugi stan su kupljeni kreditom.
S time da sam ja prijevremeno otplatio 30% vrijednosti svoga stana nekakvih 15-20 dana nakon vjenčanja.
Imao sam trećinu svojih novaca i majka mi je prebacila ostale 2/3 na moj račun, tako da postoji trag novca.
A ženin stan je još pod otplatom slijedećih 20-tak godina.
Onda ćeš moći dokazati bez problema.

Quote:
Beautybeast kaže: Pogledaj post
Cime cu dokazati da sam kredit otplatila od prodaje osobne nekretnine? Izvodom stanja racuna po prodaji i zatim transakciji za zatvaranje kredita? Ili bi morali otici k javnom biljezniku neku izjavu dati i ovjeriti?
Neka ti kupac nekretnine novac uplati na račun pri kupnji i ti ga, isto preko računa prebaci na račun kreditne partije.
Čisti trag.
Nema to veze sa razmišljanjem o rastavi, pametni ljudi štite svoju imovinu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom