Pogledaj jedan post
Old 09.11.2017., 17:41   #7421
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Možeš mi objasniti svoja stajališta na primjeru teretana?

U Zagrebu postoji 100 mjesta gdje:

- ljudi dođu i PLATE
- nekakvi grozni treneri umjesto njih odlučuju što će tamo ti ljudi raditi
- ono na što ih grozni treneri prisile je grozno dosadno ali i teško, ljudi se čak i preznojavaju, a poslije su jako umorni
- radnje koje tamo rade su besmislene: npr. trči se u mjestu (nikakav put se ne prevali, nigdje se ne stigne!!!), dižu se nekakvi teški predmeti (i to jako repetitivno i dosadno!!!!) a da se tim dizanjem nikakva kuća ne izgradi, niti jedan teret ne ostane na toj višoj visini!!!!!
- danas je tehnologija uznapredovala, 21. je stoljeće - a treneri se prave da ne znaju da postoje automobili i Uber za prevaljivanje puta, a mehaničke dizalice za dizanje tereta

Ne bi li bilo bolje da čovjek dođe u teretanu, plati, sjedne u ugodan naslonjač, dobije 5 kila čipsa+5 piva i na ekranu gleda "Ljubav je na selu" ili "Supertalent-show"...
...a da pored njega robot trči po traci, a bager diže utege? Pa zar nije 21. stoljeće?

Zar svi ti napori, besmislice i dosade nečemu služe? Zar ti treneri i učitelji išta znaju?

Mogu. Ja nisam rekla da se čitanje zamijeni s jedenjem čipsa, niti sam rekla da odrasli umjesto čitanja jedu čips, nego sam rekla da čitaju knjige koje su im zanimljive, slušaju glazbu koja im odgovara, i gledaju njima prihvatljive filmove.

. Stoga bi tvoja usporedba bila ovakva:

Ne bi li bilo bolje da čovjek koji voli igrati stolni tenis, a mrzi teretanu, ide u teretanu, a ne na stolni tenis. Ne bi bilo bilo bolje da onaj koji voli plivati ide na aerobik, a izbjegava plivanje. Ne bi li bilo bolje da onaj koji voli repetitivne radnje u teretani ide na košarku.

Po tebi bi, molim te propagiraj to među odraslima, pa kada to uspiješ prodati, slobodno se prebaci na djecu.
theremin1 is offline