Pogledaj jedan post
Old 07.12.2017., 14:11   #4007
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ma sabrana sam.......

I nisam te imala namjeru vrijeđati. Šta mogu kada mi je tvoj napis bio , eto, upravo ovakav kako sam ga ja , sebi prvenstveno, dočarala. Razlika je u tome što sam se usudila isto i napisati.


Kako bilo; nemaš ti šta ikome pojašnjavati za šta kupuješ komad mesa.

A mesari, da, oni koji znaju svoj posao će rado pitati " a za šta vam treba" ; ali samo zato da ti znaju bolje preporučiti jer kako sam napisala a to je tako; danas je sve manje žena koja znaju anatomiju pojedinih životinja te kako koji dio adekvatno spremiti.


Al viš, nikada nisam doživjela da bakice na placu pitaju kaj budem s povrćem.......

No, očito su se i one unaprijedile a opet ovisno o (ne)znanju današnjih konzumenata.


A jesi li kupovala za psa već gotov barf/mješavine mesa? Ili ti to nije opcija?
Hm, kakva potreba pisati o ženama što (ne)znaju o anatomiji tijela i kako spremaju? Imaš svoj stav, sve 5, ali ono, nema veze s temom. I zašto misliš da te bakice , tete tko već ili mesari, ribari govore nešto samo iz razloga , isključivo, jer današnji konzumenti, kako ti kažeš, ne znaju? Kako pobogu, mesar, kojem dođe XX ili XY ili XZ, zna što netko zna ili ne zna? Je li im piše na čelu ?
Svakako, gdje se ja krećem (ili možda je to do moje komunikativnosti?) ljudi imaju potrebu pitati što ćete s nečim npr. porilukom, pa ti kažu npr. stavila sam sinoć kapulu u neko jelo što se inače ne stavlja , i dalo je super okus, boju ili dodaj kap kokosovog ulja, promijenit ce se tekstura, ukus, itd ... Ne zato što umiru od želje što ću ja s tom namirnicom ili me žele nečemu podučiti, nego više kao chitchat. A vjerojatno i svojevrsna taktika da im se kupac vrati.

Što se tiče konkretnog pitanja, pa čak sam i mislila to, zgodnije je, ali mi je veterinar rekao da kupujem u mesnici, pa sam poslušala
Pas mi već duže vrijeme vuče zdravstvene probleme, pa smo tek nedavno počeli sa sirovom hranom.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom